Україна і світ

Порошенко робить так само, як і Путін, – політтехнолог про головну помилку президента

Порошенко робить так само, як і Путін, – політтехнолог про головну помилку президента

Порошенко, розпочавши свою виборчу кампанію, зробив велику стратегічну помилку. Але шанси потрапити у другий тур президентських виборів у нього є.

Таку думку сайту “24” висловив директор соціологічної служби “Український барометр” Віктор Небоженко.

Порошенко робить так само, як і Путін, розповідаючи, які реформи чекають громадян. Виникає питання: а що Путін робив 16 років? Це саме робить і Порошенко – обіцяє, а не звітує. Це велика технологічна помилка – обіцяти щось людям у майбутньому, нічого не зробивши в сьогоденні,
– переконаний Небоженко.

Водночас, наголошує експерт, Порошенко на вибори піде обов’язково і за будь-яку ціну буде намагатися зберегти владу. Є кілька сценаріїв розвитку подій. Зокрема, зауважує політолог, відповідно до закону про реінтеграцію окупованих територій, місцеві військові адміністрації мають розширені повноваження. Тому, за словами Віктора Небоженка, наприклад, територіальні виборчі комісії п’яти областей України, починаючи від Одеси і закінчуючи Харковом, можуть потрапити в зону інтересів нової військової адміністрації. І вони напишуть потрібні результати. Так що 10% голосів фальсифікацій у Порошенка є. Якщо їх додати до його нинішнього рейтингу 8-9%, то нинішній президент виходить у другий тур.

“Є кілька варіантів для перемоги Порошенка: фальсифікація, дострокові вибори, поки є ресурси, або мужня антикорупційна посадка найближчих друзів. Якщо Порошенко проведе антикорупційні арешти високопосадовців, він буде користуватися колосальною народною любов’ю. Його рейтинг злетить повз Тимошенко, Гриценка та інших”, – наголошує Віктор Небоженко.

При цьому, експерт зазначає: кожен, хто займе місце Порошенка, почне не з реформ, а з переслідування нинішнього президента. Робити реформи важко, а ось ганятися за Порошенком і розкуркулити його, говорить політолог, легше – людям дуже сподобається.

Нагадаємо, 28 лютого Президент України Петро Порошенко провів прес-конференцію “Виклики-2018”. Серед тем, про які говорив Порошенко – основні виклики України у 2018 році, кадрові питання, обмін полоненими, поставки зброї зі США, президентські та парламентські вибори, відпочинок на Мальдівах та багато іншого.

Джерело Телеканал новини «24»
28.02.2018