Україна і світ

Порошенко керується страхом, – Лещенко про видворення Саакашвілі

Порошенко керується страхом, – Лещенко про видворення Саакашвілі

Видворення Саакашвілі обернеться для Порошенка новим головним болем на виборах, оскільки ця ситуація лише об’єднала опозиційні сили.

Таку думку в ефірі 24 Каналу висловив народний депутат Сергій Лещенко.

Як відомо, 12 лютого в обід Міхеїла Саакашвілі затримали невідомі у камуфляжі. Із ресторану “Сулугуні” в Києві його забрали бусом в невідомому напрямку. Як виявилося згодом, Саакашвілі видворили з України в Польщу, а люди в камуфляжі були прикордонниками. Саакашвілі уже у Варшаві.

На думку нардепа Сергія Лещенка, Порошенко вчинив так “не від великого розуму, а від великого страху”.

“Якби розум диктував порядок денний в президента, то він би розумів, що Саакашвілі швидше б розділяв, ніж об’єднував політиків, що це був би постійний хаос, і були б помилки з боку Саакашвілі, як-от штурм Жовтневого. І це б призводило до подальшого повільного розпаду всіх політиків на різні політичні табори”, – пояснює Лещенко.

“Але коли страх диктує порядок денний, то він просто хоче позбутися головного болю за будь-яку ціну. І це призводить до того, що тепер, начебто позбувшись Саакашвілі, він сам собі тільки погіршить становище. Це називається – сам собі вистрелить у ногу”, – додав депутат.

За його словами, Порошенко зараз підштовхує всі опозиційні сили до об’єднання.

“Бо ми всі бачимо, до чого Порошенко хилить. Він каже, що “я буду за свою владу триматися руками, ногами, хвостом і зубами, тільки щоб це корито не віддати”. І звичайно, всі хто розуміє, чим це для України обернеться, тепер будуть об’єднуватися навколо ідеї консолідації і створення єдиного політичного проекту на виборах до парламенту і спільного кандидата на виборах президента. Тому що тільки так можна усунути нині правлячу корумповану верхівку від посад”, – наголосив Лещенко.

Він уточнив, що це буде “широкий опозиційний демократичний європейський антикорупційний фронт, який має йти а вибори і усувати нині правлячу верхівку від влади”.

У чому звинувачують Саакашвілі? У липні 2017 року Порошенко позбавив Саакашвілі українського громадянства. За офіційними даними – через те, що він нібито вказав неправдиву інформацію під час заповнення документів на отримання українського паспорта, за неофіційними – через конфлікт з Порошенком. В той момент Саакашвілі перебував за кордоном.

10 вересня 2017 року відбувся так званий “прорив” Саакашвілі через польсько-український кордон, коли лідер “Руху нових сил” за підтримки активістів повернувся в Україну без проходження прикордонного контролю.

Саакашвілі просив Міграційну службу про надання йому статусу біженця. Однак і ДМС, і згодом Окружний адміністративний суд Києва та Київський апеляційний адміністративний суд відмовили йому в цьому.

У грудні 2017 року в ГПУ заявили, що Саакашвілі підозрюють у змові з олігархом часів Януковича – Курченком – з метою держперевороту.

5 січня Тбіліський міський суд визнав винним Михайла Саакашвілі у справі “про злісне перевищенні повноважень” на посаді президента Грузії і присудив три роки позбавлення волі. Якщо Саакашвілі екстрадують з України в Грузію як особу без громадянства, у Тбілісі його чекає арешт.

Джерело Телеканал новини «24»
12.02.2018

Facebook
Close