Україна і світ

Померла популярна радянська актриса

Померла популярна радянська актриса

12 жовтня померла Маргарита Юр’єва – російська та радянська акторка театру та кіно. Причина – тривала важка хвороба. Жінці було 93 роки.

Про це повідомляє Московський художній академічний театр (МХАТ), де власна понад 30 років пропрацювала Юр’єва, на своєму офіційному сайті.

Маргариту Валентинівну було прийнято студенткою першого курсу до Школи-студії МХАТ імені Немировича-Данченка, тільки-но вона відкрилася. Коли у 1987 році МХАТ імені Горького очолила Народна артистка СРСР Тетяна Дороніна, Маргарита Валентинівна з усією силою та пристрастю душі віддалася справі відновлення Художнього театру. До останніх днів, поки дозволяло здоров’я, грала в “Синій птиці”, завжди була там, де вимагали інтереси театру. Людина високої театральної культури, широкої освіченості, Маргарита Валентинівна стала легендою Художнього театру, високо несла звання російської драматичної актриси,
– кажуть у театрі.

Прощання з Маргаритою Юр’євою пройде у фойє МХАТ у вівторок, 16 жовтня. Час прощання та місце похорону буде повідомлено пізніше.

Додамо, що акторка запам’яталася десятками зіграних театральних ролей Юр’єва, серед яких найяскравішими були Анна Кареніна, Маша з “Трьох сестер” та Катерина Іванівна з “Братів Карамазових” у постановках Володимира Немировича-Данченка. З цими спектаклями театр з 1958 по 1978 гастролював всім світом.

Щодо кіно, то Юр’єва, зокрема, відзначилася у таких стрічках, як “Сільська вчителька”, “Уроки життя”, “Шукачі”, а також у сучасних серіалах – “Нишпорки” та “Терміново у номер”.

Крім того, актриса мала звання Заслуженої та Народної артистки РРФСР, ордени Дружби та Пошани та медаль “За доблесну працю у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років”.

Нагадаємо, нещодавно у Росії помер ще один видатний актор театру та кіно – Роман Карцев. Поховали 79-річного митця 4 жовтня на Троєкуровському кладовищі у Москві.

Що відомо про Маргариту Юр’єву? Народилася вона 11 травня 1925 року у підмосковному Подольську. Була ветераном Другої світової війни. Актриса стала однією з перших випускників Школи-студії МХАТ, а у 1947 році почала грати на сцені цього театру. Її вчителями були радянські актори та режисери Віктор Станіцин, Михайло Кедров, Борис Ліванов, Йосип Раєвський, Алла Тарасова та інші. У театрі вона зіграла понад 35 ролей. З 1987 року, коли театр очолила народна артистка СРСР Тетяна Дороніна, Юр’єва перейшла до її трупи.

Джерело Телеканал новини «24»
13.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: