Місто і регіон

Поліцейським заборонено зупиняти транспорт жезлом. Тепер для цього є «лєдєнци» | Ніжин

Зебра, проїжджаючи пост ДАІ, довго думала за кермом автомобіля, що це їй показував даішник… Інша не витримала, підійшла до поліціянта, зиркаючи на жезл, сором’язливо спитала: «Даруйте, а де ви це взяли?»

Сигнальний диск

В Україні інспектори дорожнього руху використовують чотири марки смугастих жезлів. Залежно від виробника, жезли є довжиною 33 сантиметри і в діаметрі 4 сантиметри. Бувають завдовжки 42 сантиметри, 3,5 — діаметр; від 30 до 45 сантиметрів і діаметром від 3,5 до 4. Є про що зебрі-самиці мріяти (жарт). Та якби ці тварини з анекдотів справді їздили дорогами, вони все рідше і рідше бачили б жезл. Ще в березні Кабінет Міністрів вніс зміни до законодавства з безпеки дорожнього руху. Інспекторам заборонено зупиняти транспорт жезлом.

Жезл використовується поліцейськими та працівниками підрозділів військової інспекції безпеки дорожнього руху тільки для регулювання руху. Вимога про зупинку транспортного засобу подається поліцейським за допомогою сигнального диска з червоним чи світлоповертаючим сигналом; руки, що вказує на транспортний засіб та подальше місце його зупинки; увімкненого проблискового маячка синього і червоного або лише червоного кольору; звукового сигналу; гучномовного пристрою.

Якщо інспектор дорожнього руху махає вам смугастою паличкою, ігноруйте його, бо це може бути шахрай у формі.

На стаціонарних постах області інспектори чергують з дисками. В народі їх називають лєдєнец, катафот. Самі поліціянти кажуть «сигнальний диск». Це така штука довжиною 35 сантиметрів: руків’я — 15, діаметр кола — 7,5 з червоним меншим колом усередині. Для того, щоб у темну пору доби вмикалося підсвічування, треба натиснути кнопку на руків’ї. Диски за розміром, залежно від виробника, бувають різними.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №23

всі новини міста Ніжин та регіону

всі новини Україна і світ

Джерело: Нежатин
12.06.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook