Місто і регіон

Податки «по-ніжинські» ледь не урівняли закусочні з заправками та банками | Ніжин

На сесії ніжинської міської ради досить цікавою була тема затвердження місцевих податків. Голова бюджетної комісії Володимир Мамедов оголосив, що це питання було детально обговорено і депутати готові були проголосувати, але зупинила їх пропозиція Дмитра Тимошика. Полягала вона в тому, аби урівняти виплату податків для різних категорій нежитлової нерухомості. Тобто, зробити 0, 7 відсотків для ресторанів, барів, кафе, закусочних, будівель фінансового обслуговування, та торгівельних центрів. Аргументували представники «Самопомочі» це тим, що затверджуючи податки треба зважати не на вид діяльності, а на те, як записані ці об’єкти в реєстрі нерухомості. Оскільки часто трапляється так, що практично одне з іншим ніяк не пов’язано. 
На що деякі депутати зауважили, що встановлюючи податку, треба виходити з того, хто скільки заробляє. «Якщо торгівельні центри мають 0.5%, їх не можна порівнювати з фінансовими установами чи ресторанами. Якщо до нас приїде хтось з інвесторів, то вони також будуть враховувати місцеві податки», – зазначив Олександр Шалай.
Була думка серед депутатів і про те, що це типова структура розподілу, і не бажано було б ламати загальноукраїнську систему, порівнюючи закусочні з заправками та банками. Тож в ході голосування лише 9 з 26 присутніх депутатів проголосували «За».
Наступною пропозицією від «Самопомочі» було знизити ставку податок до 0% для адміністративних, побутових та інших допоміжних приміщень промислових підприємств, крім тих, що здаються в оренду. Таким чином можна стимулювати ніжинських виробників. Серед депутатів це знову ж викликало обурення, адже не бажано приймати пропозиції, які ведуть до зменшення надходжень до бюджету порівняно з попереднім періодом, тим більше 0,1% – не страшна цифра. Тож пропозиція не набрала необхідну суму голосів.
Натомість депутатами було прийняте важливе рішення. Відтепер звільняються від сплати земельного податку фізичні особи на земельні ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель, споруд на 1 земельну ділянку площею не більше як 10 соток.

Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close

Adblock виявлено

Будь ласка, розгляньте підтримку нас, вимкнувши блокування реклами, адже за рахунок реклами ми підтримуємо наш сайт. Дякуємо!