Україна і світ

Подарунок як мистецтво: чим потішив киян мільйонер Рінат Ахметов

Якщо ви киянин і останні півроку мились з ковшика – то це вам подарунок від Ріната Ахметова. А Рінату Ахметову – це подарунок від київської влади. При чому усе це – подарунки у прямому сенсі. Ахметов подарував місту дві енергокомпанії, місто – подарувало Ахметову пробачення боргів.

В результаті обміну цими подарунками у міському бюджеті з’явилась дірка у кілька мільярдів, а у ваших руках – ковшик. Втім, якщо ви не любите ковшик і встановили бойлер – тим самим ви скинулись Ахметову на інший подарунок, який зветься “Роттердам+”, але це вже інша історія.

Ахметов повернув Києві дві теплоелектроцентралі. А разом з ними кияни отримали 5 мільйонів боргів, газ за вищими цінами і проблеми з гарячою водою.

Подарунок як мистецтво: чим потішив киян мільйонер Рінат Ахметов


Ахметов повернув Києві дві теплоелектроцентралі

31 липня зобов’язання давати гарячу воду і опалення перейшло до нового КП. Щоб підігріти воду – потрібен газ. Його на київський ТЕЦ поставляла державна компанія “Нафтогаз Україна”. Але вона відмовилася робити це далі, бо за часи користування київськими тепломережами підприємство донецького олігарха завинило НАК “Нафтогазу” майже 5 мільярдів гривень за блакитне паливо.

Найбагатший українець не лише передав киянам ТЕЦ, а й передав разом з ним і борг перед “Нафтогазом”. Тож тепер платити по газових боргах мусить не бізнес Ахметова, а кияни через підприємство Київтеплоенерго. У київській адміністрації про борги попереднього користувача мережами наче знали, як і про закон, який зобов’яже виплачувати їх новостворене комунальне підприємство.

Борг передається тій компанії, яка його переймає на свій баланс,
– зазначив заступник голови державної міської адміністрації Петро Пантелеєв.

За добу київська влада закупила газ у приватної компанії ПРАТ “Укрнафтобуріння”. Компанію пов’язують з трьома власниками. Це олігарх Ігор Коломойський, нардеп Віталік Хомутинник і бізнесмен Павло Фукс.

Подарунок як мистецтво: чим потішив киян мільйонер Рінат Ахметов
Київська влада закупила газ у приватної компанії ПРАТ “Укрнафтобуріння”

На 18 мільйонах кубометрів куплених на серпень переплатили більше 75 мільйонів гривень. Частина боргу складається з послугів Київенерго самих киян, частина – різниця у тарифах, а ще понад мільярд – штрафи від Нафтогазу за невчасний розрахунок приватної компанії за блакитне паливо.

Подарунок як мистецтво: чим потішив киян мільйонер Рінат Ахметов
З чого складається борг: відповіді

Більше про те, чому кияни потерпають від нестачі води – дивіться у програмі.

Джерело Телеканал новини «24»
09.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: