Місто і регіон

По-справжньому ніжинська писанка представлена на Всеукраїнському фестивалі. ФОТО | Ніжин

За тиждень до Великодня в Києві стартував VII Всеукраїнський фестиваль писанок. Захід охоплює три локації центрі міста – Софійську і Михайлівську площі, а також Володимирський проїзд. Гості можуть не тільки помилуватися творами іменитих художників або дитячими роботами, але і власними руками створити писанку до Великодня під час численних майстер-класів.

На фестивалі представлено 585 великих писанок (у минулому році було близько 400): на Софіской площі – 374, на Михайлівській площі – 111 і на Володимирському проїзді – 100 писанок. Крім так званих великих писанок на фестивалі можна побачити всеукраїнську колекцію з 50 тисяч писанок, оцінити унікальні експонати з приватних зібрань та відвідати музей з великодніми крижаними скульптурами.

На виставці була і ніжинська писанка виконана  художницею Юлією Петренко. Цьогоріч вона пройшла конкурсний відбір на участь у фестивалі. Її великоднє яйце сягає майже метра заввишки та 60 сантиметрів у діаметрі. Воно виготовлене зі скловолокна і майстерно розмальване акриловими фарбами.

– Коли обирала сюжети розпису майбутньої писанки, довго не вагалася. Знала, що зображу улюблений Ніжин, шматочок рідної Чернігівщини, – каже художниця. – Це буде така собі візитівка міста, котре мене надихає.

Писанка Юлії Петренко по-справжньому ніжинська, адже на ній і знамениті міські храми, і університет, і навіть ніжинський огірок… Отож, якщо у квітні будете в столиці, неодмінно завітайте на фестиваль, щоб побачити творіння землячки на власні очі.

Між двома площами розташовані фото-зони, ярмарки з пасхальної атрибутикою, зони розваг. За словами організаторів, киян і гостей столиці чекає чимало сюрпризів. Фестиваль триватиме до 23 квітня.

На виставці побувала журналіст “Нежатину” Вікторія Басанько

Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close