Місто і регіон

По Богдана Хмельницького будинок “тріщить по швах”, але він такий не один | Ніжин

Будинок №16, якому майже півстоліття, що по вулиці Богдана Хмельницького, в тріщинах від даху до фундаменту. Жителі неодноразово повідомляли про його руйнування. Побоюються мешканці, аби не повторилась Чернігівська трагедія, яка сталася наприкінці 2016 року, коли аварійний гуртожиток упав та наробив горя.

За словами мешканки Марії Федотівни Кириченко, їхній будинок зданий у 1974 році. В процесі експлуатації будівлі, років після десяти, виникли та почали поширюватись тріщини, при чому в останні роки ці порушення почали прогресувати.
«А ймовірна причина – це будівництво з порушеннями. Будинок зводився на «подушках», бо на цій містині було болотце, чи можливо якась річечка”, – додає Марія Федотівна.

Будинок на чотири під’їзди, а «тріщить» – третій та четвертий. А у одній з квартир, за словами тутешніх жителів, щілини у добрячий палець. Місцеві зазначають, що нібито міська влада обіцяла виділити кошти на укріплення, бо визнали дім аварійним, а таких у місті, ще аж три, і проект ніби готувався, але нині чомусь мовчок.

«Комунальники тріщини позаліплювали, та поставили маяки. А ми слідкуємо», – розповідає про своє помешкання колишня старша будинку, але і нині активна по проблемі – Жана Костянтинівна Сікомаз.

Окрім руйнування будинку, мешканці скаржаться і на те, що підвал 3 та 4 під’їзду заливає то підземними, то стічними водами. Жана Костянтинівна далі бідкається: «В підвалах сирість. Воду доводиться постійно викачувати. Замінили на виході чугунці каналізаційні труби на пластикові. А от думаємо – гарно це, чи ні? З однієї сторони то так, але прокладки між стиками швидко виходять з ладу, а стічні води – всі в підвал, тож доводиться постійно туди лазити та ремонтувати. КП «СЄЗ», на балансі якого ми є, завжди приїжджають за викликом.

Але ж турбує всіх оті тріщини, які можуть колись наробити горя. А ще кажуть, що ніби будинок новий планується по Богдана Хмельницького, а цього допускати не можна, адже якщо будуть знову рити на низині, то русло колишньої річки, яка тут текла, може «помститися» нам усім».

Тож аби дізнатися, що з цього приводу думають в КП «СЄЗ», ми поспілкувалися з технічним директором комунального підприємства Сергієм Домікановим.

«В цьому будинку тріщини існували ще з моменту його забудови. Таких на обслуговуванні КП «СЄЗ» – 4: Богушевича, 6-а, вул. Б. Хмельницького, 16, вул. Шевченка, 101-а, вул. Московська, 5—б. До наших функцій входить ці тріщини спостерігати і повідомляти власника – громаду Ніжина в обличчі управління ЖКГ та Б про їх існування. Нині на тріщинах установлені маяки, себто гіпсові ліпки, на яких позначена дата. Якщо відбувається динаміка, то такі маяки дають можливість дивитись за тим, чи відбуваються збільшення тріщин та рух стін. Якщо маяк зміщається, значить відбувається динаміка руйнації. В минулому році динаміка була, натомість в цьому – ні. Але це враховуючи те, що в цьому році ще не було основного паводку, який відбувається в кінці квітня. Будемо бачити далі. 

Ми щорічно звертаємось до управління ЖКГ та Б, а вони, в свою чергу, звертаються до депутатів по питанню виділення бюджетних коштів на необхідні роботи. Тобто, ми бачимо дефект, в даному випадку тріщини, слідимо за ними, але для того, щоб установити причину їх виникнення, треба провести вишукувальні роботи, наняти сертифіковану організацію, тобто дослідницький інститут. Він має дослідити фундамент вияснити причини його руйнації і знайти шляхи їх усунення.
Ми ведемо листування з управлінням, в яких повідомляємо про стан будинків. Ось відповідь на один з таких листів:
«Згідно листа від 14.12.2016р. шодо прохання планування заходів на виготовлення проектно-кошторисної документації, виконання робіт по визначенні та ліквідації аварійності будинків за адресами: вул. Богушевича, 6-а, вул. Б. Хмельницького, 16, вул. Шевченка, 101-а, вул. Московська, 5–б, управління житлово-комунального господарства та будівництва просить Вас надати задокументовані матеріали обстежень, спостережень та документації на виконання необхідних заходів по ліквідації причин, які привели до ситуацій, що виникли в процесі експлуатації вищевказаних будинків для визначення орієнтовної суми коштів з метою виконання технічного обстеження даних будинків спеціалізованою організацією.

Виходячи з цього листа, ми мали б надати матеріали обстежень для вивчення орієнтованої суми. Але ж як ми можемо їх надати, коли цим має займатись спеціалізована організація. Ми навіть орієнтовано на сесії не можемо попросити орієнтовну суму коштів, адже для цього має бути проект по усуненню причин руйнації і вже по його вартості можна робити висновки і виносити необхідну суму на бюджетну комісію. 

Треба сказати, що роботи по обстеженню замовлялися декілька років назад, але послуги з бюджету не оплатили, бо на сесії не було виділено коштів.

Гадаю, що в цьому році буде профінансовано в зв’яжу з ситуацію що нещодавно трапилась в Чернігові.

Але, чим раніше будуть проведені необхідні дії, тим раніше будуть встановлені причини і люди будуть спокійніше себе почувати, живучи в будинку.», – розповів Сергій Борисович.

За коментарем ми звернулись і до начальника УЖКГ та Б Анатолія Кушніренка. Щодо ситуації, він повідомив: «Якщо динаміка руйнації буде спостерігатись і надалі, то за результатами півріччя будуть розпочаті роботи про проведенню необхідних заходів.» 

Підготували:  Марина Волинець та Тетяна Марченко

Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close

Adblock виявлено

Будь ласка, розгляньте підтримку нас, вимкнувши блокування реклами, адже за рахунок реклами ми підтримуємо наш сайт. Дякуємо!