Новини Чернігова

Пластик чи фарба: ЖКГ пропонує чернігівцям обрати дорожню розмітку

Пластик чи фарба: ЖКГ пропонує чернігівцям обрати дорожню розмітку

Дорожня розмітка у Чернігові до минулого року наносилася лише фарбою. У 2017 році в якості експерименту було нанесено пластикову розмітку на капітально відремонтованій ділянці дороги по вул. Гетьмана Полуботка від Красної площі до перехрестя з вул. Мстиславська.

Ці роботи були проведені підрядником безкоштовно, щоб містяни могли протестувати якість такої розмітки.

Про це у соцмережі Facebook повідомляє прес-служба Управління ЖГК Чернігівської міськради.

У відомстві пропонують чернігівцям висловити свою думку щодо доцільності використання тих чи інших матеріалів для розмітки.

Фарбу на дорожньому покритті треба оновлювати щороку. Згідно ДСТУ 2587:2010, строк експлуатації дорожньої розмітки, нанесеної фарбою, становить 6 місяців, тож на ділянках з інтенсивним рухом її слід оновлювати двічі на рік. У той же час, пластикова розмітка здатна «протриматися» до 5 років.

Отож, постає кілька питань:

 • Вартість матеріалів для нанесення розмітки. Пластик в 5 разів дорожчий за фарбу, але й наносити його треба набагато рідше, а якість покриття до закінчення строку експлуатації залишається відмінною.
 • Наносити пластик є доцільність тільки після капремонту доріг, оскільки старе покриття через деякий час потрібно буде відновлювати, а разом з ним і пластик.
 • Компромісний варіант: на дорогах після капремонту розмітку, яка йде впоперек дороги (т. з. «малі форми») наносити пластиком, а розмітку вздовж доріг продовжити наносити, як і раніше, фарбою. Це дозволить підвищити безпеку на переходах і зменшити частоту проведення робіт.

  Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
  27.01.2018

  Залишити відповідь

  Войти с помощью: 
  Facebook