Місто і регіон

План зонування Ніжина викликав критику серед громади | Ніжин

11 квітня в Ніжинському міськвиконкомі відбувалось публічне обговорення плану зонування території міста. Як зазначив заступник міського голови Григорій Олійник він є довгоочікуваним та важливим документом, який встановлює правила забудови міста Ніжина. Були запрошені всі заінтересовані особи, які мають безпосереднє до цього відношення.

Короткий опис плану зонування провели представники Державного підприємства “Київський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою” заступник директора інституту Ігор Соколов та основний розробник, начальник наукового відділу планування забудови та реконструкції території міста Тамара Давиденко.

Звісно, після презентації у багатьох виникло невдоволення, адже план дійсно мав недоліки, особливо, що стосувалось зелених та охоронних зон. Тож, присутні мали можливість задати питання, що їх цікавлять. Марина Козирєва поцікавилась: «Організація, чи планування цих зон були зроблені довільно, на ваш розсуд, звісно  вивчивши територію? Чи можливо було спілкування з громадою та представниками міської ради? Також хотілось би розширити зелені зони в центрі міста. Адже, ви знаєте, що в Ніжинці таких місць нині замало, де звичайні ніжинці можуть відпочити, насолоджуючись природою.»

Григорій Олійник зауважив, що за дослідженнями проекту LEAPs, у Ніжині, на відмінну від інших міст, зелених зон достатньо. Його думку продовжив представник інституту Ігор Соколов: «План розроблявся на основі практично сформованого генплану. Але всі побажання громади будуть враховані.»

Марина Козирєва продовжила, що річка Остер в Ніжині на вагу золота. «Її треба не просто берегти, а  носити «на руках». Хотілося б дізнатися, чому більшість зон перспективних житлових забудов знаходиться на її берегах? Така ж ситуація і біля озера, що в  Графському парку», – виступила ніжинка. У відповідь почула, що ці зони вказані на плані – це не означає, що сьогодні там буде втілена перспектива.

«Тобто протягом того часу поки вона втілиться, ми муситимемо воювати аби не допустити подібного?», – було чути від громади.

Виникли такі питання не даремно, адже на початку весни, на одному засіданні постійної депутатської комісії з земельних питань, йшла розмова про те, що на території Ніжина інвестор планує побудувати  «європейське містечко», тобто закрите. Будівництво багатоквартирних будинків за пропозицією інвестора відбуватиметься біля міського стадіону «Спартак», де раніше планувалось будівництво пральні, яка обслуговувала б стадіон.  Площа земельної ділянки – 1, 65 га.         На плані зонування ця зона якраз позначена під даний напрямок.

 

«Те, що належить громаді всього міста не має належати невеликій кількості людей?», – зауважила Тамара Стратілат.

Наступним проблемним піднятим питанням було стосовно річки та прилеглої до неї охоронної зони. Громада виразила прохання розширити її, дотримуючись норм, що складають 50 м. Але ж, якщо так зробити, висловився заступник міського голови, виникнуть проблеми у людей, будинки яких знаходяться в її межах більше 100 років.

«Попередній проект землеустрою на якому «порізали» прибережну зону був затверджений колишньою каденцією на сесії, після чого оскаржений в суді. Але того часу люди встигли відбудуватись. Тепер треба виправляти ці помилки, підходячи до питання зважено і уважно», – висловився Ігор Кузьменко.

«Щодо порізаної прибережної зони річки, визнаємо – це наша технічна помилка. Проте, цей план і виставлений для публічного обговорення, аби врахувати всі побажання», – зазначив Ігор Соколов.

 

12 квітня план зонування території був винесений на обговорення земельної комісії, члени якого рекомендували його на сесію міської ради, враховуючи всі побажання.

Марина Волинець

Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close