Україна і світ

План влади по дискредитації акцій протесту вдався, – експерт

План влади по дискредитації акцій протесту вдався, – експерт

Плани влади щодо дискредитації і затягування процесу вуличних акцій поступово досягають своєї мети. Спеціальними заходами, можливо, в ці протестні рухи впроваджувалися люди, які могли принести гранати на мітинги.

Таку думку сайту “24” висловив політичний експерт Валерій Димов.

Як розповідає політолог, спочатку були заяви про те, що мітинги розганятимуть, але цього не відбувалося. Потім українцям показали дуже непопулярну картинку, зокрема, штурму мітингуючими жовтневого палацу в центрі Києва. Зрештою наметове містечко зачистили, оскільки там була знайдена зброя. Валерій Димов наголошує: переважна більшість провокаційних процесів у всіх країнах знаходиться під контролем силових структур. Хоча в даному випадку точно ми цього не знаємо.

Водночас, зауважує експерт, після депортації Саакашвілі до Польщі багато політиків в Україні намагаються осідлати цю протестну хвилю. Однак, вважає він, навряд чи їм це вдасться. Тому що ці політичні сили розпорошені і є потенційними конкурентами на майбутній президентській кампанії. Їм буде дуже складно домовитися і висунути на вибори спільного кандидата, так як всі вони конкурують за гроші спонсорів, увагу ЗМІ.

Втім, наголошує Димов, є певні обставини, які б могли довести ситуацію до громадсько-політичної кризи, яка б спричинила сплеск акцій протесту.

Імплементація мінських угод в компромісному або путінському сценарії могла б призвести до сплеску акцій протесту. Тому що тоді йшлося б не про політичні етикетки різних партій, а про інтереси держави. Тоді можна було б реалізувати сценарій, коли б позачергові вибори парламенту були б перед президентськими. Тоді можна було розкладати пасьянси. Але, коли президентські вибори передують парламентським, то всі ці конкуренти намагатимуться урвати шматочок опозиційного до влади електорально пирога,
– підкреслив Валерій Димов.

Нагадаємо, 3 березня правоохоронці силовими методами розігнали наметове містечко. У поліції заявили, що на місці наметового містечка вони виявили 9 гранат РГД-5, запали, “коктейлі Молотова”. Раніше 12 лютого працівники ДПСУ увірвалися до ресторану “Сулугуні” в Києві, затримали там Саакашвілі та відправили його чартерним літаком у Варшаву. У відомстві пояснили, що Саакашвілі перебував в Україні незаконно, тож його відправили в країну, звідки він нелегально прибув. Згодом було ухвалено рішення заборонити його в’їзд на територію України терміном на три роки – до 13 лютого 2021 року.

Джерело Телеканал новини «24»
09.03.2018