Україна і світ

Питання моральності, – хорватський доброволець розповів, чому воює на Донбасі

Минулого тижня в Україні та світі багато говорили про хорватів. Маленька балканська країна з населенням у 4 мільйони опинилася у центрі уваги після того, як хорватські футболісти проскандували “Слава Україні” на чемпіонаті світу з футболу.

Домагой Віда вибачився перед росіянами, але його співвітчизники не приховують своїх проукраїнських настроїв.

Хорват Денис Шелер вже чотири роки воює на боці України. Ще у 90-х він був учасником операції по звільненню захоплених сепаратистами районів Хорватії. Тепер використовує військовий досвід, щоб відстоювати цілісність України.

Хорватія – маленька країна, але вона серед тих країн, які допомагають Україні. Не хочу сказати, що хорвати ненавидять росіян. Це просто для хорватів питання моральності,
– пояснив хорватський доброволець полку “Азов” Денис Шелез.

За його словами, під час війни у Хорватії національні питання і економічні тісно переплітались. Але у самих хорватів ніколи не було непорозумінь, коли йшлося про звільнення власних територій чи розбудову армії.

Цього я в Україні не бачу,
– зазначив Шелез.

Почесний консул України в Хорватії Івіца Піріч започаткував програму реабілітації для дітей військових. Про біль і страждання він знає з власного досвіду, адже коли бомбардували Хорватію – йому було 12.

Питання моральності, – хорватський доброволець розповів, чому воює на Донбасі
Почесний консул України в Хорватії Івіца Піріч

Коріння симпатії хорватів до українців слід шукати в 90-х, коли хорвати боролися проти сербів за свою незалежність. До слова, Україна однією з перших визнала державну незалежність Хорватії, тож симпатії цілком взаємні.

Люди у Хорватії переважно проукраїнські. І не лише через роль хорватів у російсько-українській війні. А й через те, що у Хорватії мешкає чимало етнічних українців, – пояснила аналітик Центру дослідження проблем громадянського суспільства Марія Кучеренко.

Історія протистояння України з Росією зараз для хорватів нагадує їх боротьбу проти сербів. Тож між цими двома країнами та народами не може бути нічого іншого, крім порозуміння та співпраці.

Джерело Телеканал новини «24»
13.07.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Facebook