Місто і регіон

Післявідпускний синдром: як налаштуватися на роботу після відпустки? | Ніжин

Кожному відоме відчуття, коли ви повернувшись з відпустки, сідайте за свій робочий коштував і, дивлячись в монітор, нічого не робите. Ваші думки ще “там”, у відпустці, ви згадуєте, як ви відпочивали з сім’єю, як було весело і приємно, але зараз треба працювати, а нічого не виходить.

Глибоко зітхнувши, ви намагаєтеся почати роботу, але нічого не виходить … це називається післявідпускним синдромом.

У кожного цей синдром проявляється по різному, хто стає дуже нервовим, хтось відчуває себе пригніченою або слабким,  але результат один – дуже мала продуктивність в роботі.
 
Причини синдрому:
 
1. Відпочинок повинен тривати близько 2-3 тижнів, тільки тоді організм встигне адаптуватися до нового середовища і нормально відпочити, а після повернення зможете продовжувати роботу.

2. Добовий біоритм найчастіше порушується. Мало хто буде прокидатися о 7 ранку, якщо він на відпочинку. Можна полежати до обіду, а потім прокинутися і піти … і піти знову відпочивати. Погодьтеся, після 2-3 тижнів такого відпочинку, буде складно повернутися додому і знову як раніше вставати щодня в 7 ранку.

3. Люди не роботи, не можна коли хочеш включити функцію “робота” і почати працювати як перед відпочинком, на неї треба налаштуватися. Занадто великий контраст між відпусткою і роботою часто викликає хвилювання і гноблення.

Як подолати цей синдром?

– Поверніться додому за 2-3 дня до кінця відпустки, звикнете до дому і колишнього режиму.

– Після повернення на роботу, не починайте працювати як знавіснілий робот з ранку до пізньої ночі. Намагайтеся в перший день не робити нічого важливого. Не давайте співробітникам валити на вас роботу, яка зібралася за той час, як ви були у відпустці. Скажіть їм: “я тільки що повернувся з відпустки, дайте мені налаштуватися на роботу. Я займуся справою, тільки трохи пізніше”.

– Навіть якщо ви тільки що повернулися з відпустки – це не означає, що ви не повинні відпочивати. Це дуже важливо! Відпочивайте коли вам належить, а якщо ви в офісі працюєте за комп’ютером, не підходьте до нього вдома.

– Ви повинні розпланувати свій графік по хвилинах, що як і де треба робити. Так вам буде легше.

Дотримуйтесь цих порад і вони допоможуть вам пережити цей синдром.

Джерело: ladyhealth.com.ua [metaslider id=71402] Джерело: Нежатин
19.07.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook