Україна і світ

Перемога Земана – удар для проєвропейської частини Чехії, – The Daily Telegraph

Перемога Земана – удар для проєвропейської частини Чехії, – The Daily Telegraph

Мілоша Земана вдруге переобрали президентом Чехії. Він переміг свого суперника, професора Їржі Драгоша, набравши маже 52% голосів. Такий результат другого туру виборів у Чеській Республіці може зіпсувати відносини країни із Європейським союзом, адже новий-старий президент відомий відвертою критикою ЄС і проросійськими поглядами.

Про це пише The Daily Telegraph.

На думку видання, перемога Земана – “удар для чеських прихильників євроінтерації”. Так, Ліберал Драгош, який виступав за тісніше зближення з ЄС, визнав поразку, але пообіцяв активно брати участь у суспільному-політичному житті його країни, йдеться у статті.

Можливо, переобранню Земана сприяла його репутація прямолінійної людини, втім, багато чехів вважають, що своєю манерою висловлювання Земан “ображає займану ним посаду”, додає автор публікації.

Додамо, Мілоша Земана обрали президентом Чеської Республіки 26 січня 2013 року. У другому турі президентських виборів в Чехії цього року він також переміг свого найближчого суперника – Їржі Драгоша, набравши 51,58 відсотків голосів (2,8 мільйона виборців проголосувало за нього).

Джерело Телеканал новини «24»
29.01.2018

Facebook
Close