Місто і регіон

Переяслівка святкувала День села | Ніжин

Коли Село потопає в зелені лісів та садів, яскравим дійством є святкування на Трійцю Дня села у Переяслівці. Цьогоріч не став винятком. Захід розпочався з молитви місцевого священика отця Василя, який благословив переяславців та у промові закликав до згуртованості та віри в Господа. Вітав присутніх і голова сільради Олександр Охонько.
Переяслівка пише свою історію вже шість  століть, яка вміщена в рукопис краєзнавчого дослідження Григорія Безпалого, уродженця того ж села. Саме під час заходу автор своїм виступив занурив односельців у минуле, згадавши історію та людей, які творили її.  Григорій Безпалий також подякував спонсорам за надання коштів на друк  книги, а саме Ніжинському консервному заводу (Корпорація ФоЗЗі), депутату Ніжинської міської ради Сергію Дзюбі, Ніжинські РДА та районній раді.
Радо зустріли і щиро аплодували творчому  колективу з районного будинку культури. Виступили й наймолодші переяслівці – дітлахи.
Не обійшлося на Дні села й без патріотичної складової. Вітали учасників АТО та  кому виповнилося понад 90 років, увагу було приділено ветеранам ВВв (а їх двоє) – Охоньку Петру Гавриловичу, Маленку Федору Івановичу. Згадали  також й ті родини, де діти (до року) та родини, які відсвяткували річницю  у шлюбі.

До цього свята з року в рік тут підходять креативно, тож нічого дивуватися, що й цього року на урочистості й веселощі завітали гості з сусіднього села – Крут, а саме голова – Віктор Македон.
Завершилося дійство спільним застіллям: їли смачну рибну юшку від спонсорів свята.

А  надвечір  Переяслівка знову перетворилася на тихе й спокійне село, у якому кожен житель може зосередитися на своїх особистих справах. І так буде аж до наступного року, коли люди на Трійцю відзначатимуть День чудового українського села.

Тетяна Марченко

 

всі новини міста Ніжин та регіону

всі новини Україна і світ

Джерело: Нежатин
06.06.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook