Переформатування АТО – “гібридна відповідь” на “гібридну війну” Путіна, – нардеп

Переформатування АТО – “гібридна відповідь” на “гібридну війну” Путіна, – нардеп

Джерело Телеканал новини «24»

Народний депутат Дмитро Тимчук пояснив, що передбачає так званий законопроект про переформатування АТО та реінтеграцію Донбасу.
Про це Тимчук написав у своєму Facebook.
Депутат зазначив, що у понеділок відбувалось засідання робочої групи з доопрацювання законопроекту, який офіційно має назву – “Про Особливості державної політики з Відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованою територією Донецької та Луганської областей України”.
Тимчук каже, робота над законопроектом вже закінчується і незабаром він вже буде поданий у Верховну Раду.
Пояснюючи суть самого проекту закону, нардеп каже, що “як би кому не хотілося, ми не можемо взяти і оголосити війну Росії”.
Ми просто не зможемо бадатися військовими та економічними потенціалами “безпосередньо”, в ході відкритого військового протистояння двох держав. Така нинішня “де-факто війна без війни де-юре” – і є суть путінської “гібридної агресії”, – наголошує Тимчук.
Законопроект про “реінтеграцію Донбасу” він називає “гібридною відповіддю” на “гібридну війну”.
“На ці реалії ми знайшли не менш “гібридну відповідь” у вигляді цього законопроекту, коли українська армія може використовуватися для звільнення окупованих росіянами територій без юридичного стану війни з РФ”, – зазначив нардеп.
Тимчук каже, що згідно з законопроектом АТО пропонують замінити військовою операцією, якою керуватиме не СБУ (як зараз, в режимі АТО), а оперативний штаб.
Загальне керівництво Оперативним штабом здійснюватиме Президент як Верховний Головнокомандувач, з питань оборони також керівництво здійснює Генштаб. Президенту надається право як вирішувати питання використання сил і засобів ЗСУ в операції, так і залучати інші силові структури, але під загальним керівництвом військових, – уточнив Дмитро Тимчук.
Він додає, що відповідно до проекту закону на розсуд Президента може бути введений воєнний стан.

всі новини міста Ніжин та регіону

всі новини Україна і світ

Джерело Телеканал новини «24»
19.06.2017