Місто і регіон

Пенсійна реформа ліквідує “зрівнялівку” | Ніжин

Запропонована Урядом пенсійна реформа, яка передбачає осучаснення пенсій вже з 1 жовтня для 9 млн пенсіонерів, скасування оподаткування пенсій працюючим пенсіонерам та відновлення справедливості для людей з великим трудовим стажем, ліквідує «зрівнялівку», через яку понад 80% пенсіонерів отримують мінімальну пенсію, та сприятиме детінізації економіки шляхом підвищення рівня фінансової дисципліни. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у ході зустрічі з представниками регіональних ЗМІ.

Окреслюючи ключові засади пенсійної реформи, Прем’єр-міністр вкотре підкреслив, що про підвищення пенсійного віку в рамках реформи не  йдеться. «Ми не підвищуємо вік, ми відновлюємо справедливість, – сказав Володимир Гройсман. – Пенсія – це трудове надбання, не потрібно  розглядати її як матеріальну допомогу. І саме тому ви виходимо з того, що має бути мінімальний трудовий стаж».

Глава Уряду роз’яснив, що показник трудового стажу в 25 років для мінімальної пенсії – це цілком реальна цифра. «Навіть, якщо ви почали працювати в 25 років, до 50 років у вас уже будуть ці 25 років стажу. А на пенсію виходитимуть у 60 років», – пояснив ВолодимирГройсман.

Він звернув увагу: залишати ситуацію такою, яка вона є зараз – неможливо. «Правда в тому, що Пенсійний фонд має зростаючий дефіцит. Це сьогодні понад 140 млрд грн – це більше ніж освіта, наука, культура разом узяті. Це більше оборонного бюджету. Тож система недосконала. Якщо нічого не робити, то через 3-5 років Пенсійний Фонд  буде банкротом, – сказав Прем’єр-міністр. – Але ми знайшли формулу, як без підвищення віку вибудувати нову модель – нормальну систему. Пенсійна реформа ліквідує зрівнялівку й сприятиме детінізації економіки, а за декілька років зможемо ліквідувати дефіцит Пенсійного фонду».

У цьому контексті Володимир Гройсман додав, що разом із впровадженням пенсійних змін, Уряд продовжуватиме курс на економічне зміцнення країни – через запуск програм підтримки промисловості, вироблення національного продукту та завоювання нових ринків для українського експорту. За його словами, Уряд наразі розробляє проект бюджетної резолюції, в який закладає  подальший ріст ВВП.

«І говорячи про Пенсійну реформу, скажу, що за попередньою домовленістю, наступного тижня Президент України збере Національну Раду реформ, де ми обговоримо основні засади пенсійної реформи. А потім підемо з нею в Парламент. Та основні наші пропозиції ми вже оголосили», – зазначив Володимир Гройсман.

Джерело: Урядовий портал

всі новини міста Ніжин та регіону

всі новини Україна і світ

Джерело: Нежатин
11.06.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook