Новини Чернігова

Пам’ятки Ніжина потребують порятунку

Пам'ятки Ніжина потребують порятунку

З таким закликом звернувся зі своєї сторінки в Facebook директор бібліотеки, завідувач Музею рідкісної книги Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Олександр Морозов.

Так, за його словами наразі особливо допомоги вимагають такі історично-культурні памʼятки Ніжина, як будинок Марії Заньковецької та Церква св. Іоанна Богослова.

У 1902 році Марія Заньковецька, на той час вже знана українська акторка, купила в Ніжині невеличкий будиночок з садибою в Сучковому провулку (нині вул. Заньковецької). Тут вона прожила понад 20 років з перервами.
 

Після смерті актриси 1934 року, всупереч її заповіту віддати будинок на потреби культури, тут влаштували гуртожиток медичного училища. Згодом – тимчасове житло для робітників ремонтно-будівельної дільниці.

Пам'ятки Ніжина потребують порятунку

Церква св. Іоанна Богослова – збудована у 1752 році коштом ніжинського грека Івана Тернавіота в стилі українського бароко. Архітектор – невідомий майстер школи київського майстра архітектури Григоровича-Барського.

У 1920-х роках храм передано для розташування архіву. Від того часу храм використовується як сховище документів… Близько 20 років ведуться пошуки приміщення для архіву, а тим часом храм поступово руйнується.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
30.01.2018

Facebook