Україна і світ

Ознаки діабету виникають за 20 років до встановлення діагнозу

Ознаки діабету виникають за 20 років до встановлення діагнозу

Японські вчені довели, що ознаки діабету другого типу з’являються більш, ніж за 20 років до встановлення діагнозу. Науковці попереджають, що пацієнтам з цієї метаболічної хворобою потрібно більш раннє лікування.

Загалом у дослідженні взяли участь 27 тисяч осіб, пише Science Daily.

11 років японські вчені спостерігали за добровольцями, у яких на момент початку дослідження діабету не було. За час спостережень хворобу діагностували більш ніж у 1 000 осіб.

Ознаки діабету виникають за 20 років до встановлення діагнозу
Ранні ознаки – підвищені індекс маси тіла, рівень цукру в крові і інсулінорезистентність

Результати показали, що у діабетиків більш, ніж за 10 років до встановлення діагнозу спостерігалися підвищені індекс маси тіла, рівень цукру в крові і інсулінорезистентність.

З роками всі ці показники ставали значно більш вираженими. Це стосувалося і рівня цукру в крові в стані голоду.

Автори цього дослідження вважають, що певні зміни в способі життя можуть знадобитися відразу після того, як рівень цукру у людини почне рости.

Ознаки діабету виникають за 20 років до встановлення діагнозу
Раннє виявлення діабету може запобігти його розвитку

Таке раннє втручання може взагалі запобігти розвитку діабету.

Що таке цукровий діабет?Це група ендокринних захворювань, що розвиваються внаслідок абсолютної чи відносної недостатності гормону інсуліну, появи інсулінорезистентності, внаслідок чого виникає гіперглікемія — стійке підвищення рівня глюкози у крові.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров’я.

Джерело Телеканал новини «24»
11.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: