Місто і регіон

Отруєння собак у Ніжині: родини продовжують втрачати улюбленців | Ніжин

Іноді бездіяльність влади приводить до плачевних наслідків у прямому значені цього виразу. А висновки такі не безпідставні. До нашої редакції звернулась жінка, яка нещодавно втратила близького члена родини – Лабрадора на ім’я Бостон. Ніна, жителька міста Ніжина розповіла, що Бостон був для неї та її чоловіка кимось більшим, ніж просто член родини, вони ставились до нього, як до дитини. Адже коли жінці поставили діагноз «безпліддя», чоловік наполіг на тому, щоб завести собаку, саме лабрадора. Тоді сталося диво – через півроку жінка завагітніла. Бостон став справжнім талісманом для родини. Відтоді минуло сім років. Цього собаку знає чимало людей у нашому місті, адже саме його потомство дарує радість багатьом родинам Ніжина. Але так сталося, що цієї зими Бостон помер у страшних муках, що є справою рук людини, яка своїми безжальними діями принесла смерть не одній собаці в місті та страшне горе родинам.

Так, у Ніжині розвелось чимало собак. Весна буде також «плідною» в цьому напрямку. Ми вже писали про те, що безпритульні собаки збиваються в зграї, що не подобається ніжинцям, адже часом це створює неабияку небезпеку. «Руки» влади ще ніяк не дійдуть до вирішення цього питання, отож деякі люди намагаються її вирішити власноруч і роблять це дуже жорстокими методами.

 «Узимку в нас був «дворовий товариш», і пізніше люди казали, що його посадили на ланцюг, адже собак розвелось дуже багато, і вони почали залазити до людей у приватні будинки. Одного дня ми знайшли його мертвим. Спочатку думали, що збив автомобіль, але нас збентежив той факт, що зовсім не було крові.  Тоді почали чути розмови про те, що в одній із багатоповерхівок, біля якої часом гуляють собаки, мешкає людина, яка травить собак. Тоді це були лише розмови, але пізніше таке горе спіткало і нас.

Мій чоловік, як завжди, вранці вигулював собаку за старим маршрутом: від перукарні «Черемшина», потім по вулиці Брюховця, до Чернігіівської,  одним із пунктів був саме будинок по Московській, 72. Біля нього останнім часом можна було помітити рожеві плями на снігу, що нагадували колір марганцівки. Коли чоловік прийшов додому, став свідком жахливої картини.  Собака була наче п’яна, повністю дезорієнтована, її судомило. Відвезли у ветлікарню,  де сказали, що може бути сказ, але восени ми робили від цього щеплення, тому відразу виключили цей варіант.  По симптомам, які були у собаки,- судороги, піна з роту, -було схоже на інтоксикацію  від таблеток «Ізоанізид», що приписують від туберкульозу. Питала в аптеці, їх можна спокійно придбати за 23 грн.  Існують припущення, що результатом інтоксикації якраз і сталі ті рожеві плями на снігу. Отруйники розливають розчин з ізоніазидом у місцях вигулу, де собаки ставлять мітки, а особливо продвинуті додають до отрути ще й протиблювотні засоби. В цьому випадку захисний рефлекс позбавлення організму від шкідливої ​​речовини не спрацьовує. Тварині достатньо лизнути і отримати сильну інтоксикацію», – розповіла жінка.

Ніна поділилася з нами цією історією, аби вберегти господарів собак від подібних ситуацій.

Отруєння собак ізоніазидом – нечастий випадок, але всім власникам слід знати про цю отруту якомога більше. Особливість препарату полягає в тому, що він добре всмоктується в кров і діє швидко і сильно. Можливе умисне отруєння тварин недоброзичливцями. Своєчасне застосування специфічної протиотрути допоможе вчасно зреагувати на небезпеку і усунути наслідки отруєння.

Перші  гучні випадки масової загибелі собак від Ізоніазиду відносяться до 2003 року. Ще один скандал вибухнув у 2010 році, коли влада Донецької і Луганської областей застосовували препарат для боротьби з бродячими собаками. Після хвилі протестів з боку захисників тварин практика зійшла нанівець. На сьогоднішній день отруєння ізоніазидом у собак може статися в місцях, де активізуються ненависники тварин – так звані догхантери, або при випадковому поїданні вашим вихованцем ліків з домашньої аптечки.

Основні симптоми отруєння собаки ізоніазидом:

Препарат прекрасно всмоктується зі шлунка і швидко надходить у кров. Перші симптоми отруєння ізоніазидом у собак наступають протягом 30 хвилин після поїдання отруєної приманки:

  • втрата координації – хитання, слабкість ніг, собака «завалюється» набік;
  • сплутаність свідомості;
  • блювота;
  • рясна слинотеча;
  • судоми, викликані порушенням обміну речовин під дією отрути;
  • у важких випадках – пригнічення дихання, тривалі судоми, кома і смерть.

Причиною стає метаболічний ацидоз – порушення кислотно-лужної рівноваги внутрішнього середовища організму. При сильному отруєнні судоми тривалі і не знімаються протисудомними засобами.

Підготувала Марина Волинець

Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close

Adblock виявлено

Будь ласка, розгляньте підтримку нас, вимкнувши блокування реклами, адже за рахунок реклами ми підтримуємо наш сайт. Дякуємо!