Новини Чернігова

Освітянський конфлікт: педагоги Чернігівщини продовжують боротьбу за права

Освітянський конфлікт: педагоги Чернігівщини продовжують боротьбу за права

Нещодавно ЧЕline порушував болючу для педагогів тему, коли вчителів поставили перед фактом, що з нового року вони втрачають до 20 % надбавки за престижність праці.

Ця доплата була введена ще в 2013-му, на сьогодні ж наказом управління освіти Чернігова її прибрали.

Та склавши руки вчителі не сидять. Чернігівська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки повідомляє, що 6 лютого відбулась нарада керівників і представників міських загальноосвітніх навчальних закладів та профспілкових активістів із начальником управління освіти міської ради.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Влада чинить як князьок із своїми холопами», – чернігівські вчителі про втрату надбавки

На нараді начальник управління освіти В. Білогура та головний бухгалтер Н. Кот розповіли про дефіцит освітньої субвенції у 2018 році.

Після закінчення наради відбулась робоча зустріч представників профспілки з начальником управління освіти. Головного освітянина міста було проінформовано про юридичні порушення в наказах, згідно з якими надбавка за престижність зменшувалась із 20% до 5% окладу не лише без дотримання двомісячного терміну попередження.

Перша вимога освітянської профспілки – дотримання ст. 103 КЗпП України та ст. 29 Закону України «Про оплату праці» про попередження працівників про зміну умов оплати праці не пізніше ніж за два місяці до їх запровадження.

Зважаючи на відсутність жодних гарантій роботодавця у вирішенні спору, відповідно до ст. 21 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» обласна організація Профспілки готує подання про усунення порушень законодавства про працю.

08.02.2018
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Facebook