Україна і світ

Ордер на багатство: російські олігархи у Британії просять Путіна повернути їх додому

Ордер на багатство: російські олігархи у Британії просять Путіна повернути їх додому

Президенту Росії Володимиру Путіну передали список із іменами десяти російських бізнесменів, які висловили бажання покинути Лондон.

Олігархи із РФ, запідозрені в корупції, побоюються арештів у зв’язку із новим Ордером на багатство, який дозволить Високому суду Великобританії заморожувати і вилучати власність осіб у тому разі, якщо вони не зможуть пояснити походження активів у розмірі, що перевищує 50 тис. фунтів стерлінгів, пише The Times.

Про те, що список переданий для глави Кремля, в інтерв’ю для ТАСС повідомив бізнес-омбудсмен Росії Борис Тітов. Щоправда, він не назвав імена росіян, які попросили розглянути питання про їхню безпечну репатріацію, зауважує видання.

Він (список – “24”) перебуває у президента. Поки остаточно не сформований, тому що продовжують надходити звернення,
– прокоментував Тітов.

За інформацією ЗМІ, 3 лютого Уповноважений при президентові РФ з питань захисту прав підприємців зустрівся в Лондоні приблизно із 40 російськими бізнесменами.

Британська газета зазначає, що перевірки, згідно з Ордером на корупційні статки (Unexplained wealth order – UWO), ймовірно, стосуватимуться російських і азербайджанських посадовців, які володіють нерухомістю в Лондоні, а не противників Кремля.

Нагадаємо, 30 січня Міністерство фінансів США представило в Конгресі так звану “кремлівську доповідь”. До списку увійшли наближені до Володимира Путіна особи, а це 210 імен, які розділені на чотири категорії: “Президентська адміністрація”, “Кабінет міністрів”, “Інші високопоставлені політичні лідери” та “Олігархи”.

Джерело Телеканал новини «24»
05.02.2018

Facebook
Close