Україна і світ

“Опоблоківець” не захотів спілкуватися українською у Раді: виник скандал

"Опоблоківець" не захотів спілкуватися українською у Раді: виник скандал

9 лютого під час ранкового пленарного засідання у Верховній Раді колишній представник “Партії регіонів” і чинний “опоблоківець” Сергій Матвієнков не захотів переходити на українську, звертаючись до прем’єра Володимира Гройсмана.

Зауважимо, що під час години запитань до Уряду народний обранець від «Опоблоку” намагався кілька разів поставити питання очільнику Кабміну Володимиру Гройсману російською мовою, однак його або перепиняли колеги з інших фракцій, або віце-спікер парламенту Ірина Геращенко та пропонували спілкуватися українською.

Намагався ж Матвієнков підняти тему щодо проблеми перерахунку субсидій.

“Я представник міста Маріуполь. Якщо ми говоримо про реінтеграцію Донбасу, якщо ви таким чином ставитеся до російської мови… Подискутуємо з вами окремо на цю тему”, – обурився депутат на чергове зауваження щодо мови з боку Геращенко.

Крім того, після перших слів йому вимкнули мікрофон.

На таку заяву Ірина Геращенко відповіла, що питання є зрозумілим.

Я перекладу державною мовою: Маріуполь, “Опозиційний болок” і всіх громадян України цікавить питання судсидій”, – додала віце-спікер.

До слова у ситуацію втрутився і прем’єр Володимир Гройсман.

“Давайте не розділяти сторони, хто та як говорить. Хтось говорить так, хтось інакше. Наша рідна мова – українська, за яку ми маємо боротися, відстоювати. Нове молоде покоління говорить українською мовою, за яку ми боремось і будемо боротися далі. Не піддаваймося на провокації, говоримо нашою рідною українською мовою – вона прекрасна!” – наголосив голова Уряду.

“Опоблоківець” Матвієнков у Раді відмовився переходити на українську: відео

Нагадаємо, раніше інший “опоблоківець” Олександр Вілкул навідріз відмовлявся виступати українською у Раді. Так, 14 березня це неабияк розлютило інших депутатів, що у Раді ледь не зчинилася бійка. Крім того, 22 березня після чергової промови російською з трибуни Верховної ради до опоблоківця з емоційною промовою звернулася віце-спікер парламенту Ірина Геращенко. Щоправда, одного разу з трибуни парламенту все ж заговорив українською.

Хто такий Сергій Матвієнков? Це народний депутат п’ятьох скликань. Був у Соціалістичній партії України, а потім – у Партії регіонів. Також довіреною особою кандидата в президенти Віктора Януковича у 2004—2005 роках. Матвієнков – один із нардепів, які голосували за диктаторські закони 16 січня 2014 року.

Джерело Телеканал новини «24»
09.02.2018

Facebook
Close