Україна і світ

“Опоблок” проти медреформи: Депутати відправили закон на перевірку Конституційному суду

"Опоблок" проти медреформи: Депутати відправили закон на перевірку Конституційному суду

59 народних депутатів сумніваються у законності медичної реформи. Просять Конституційний суд перевірити чи не порушує документ права українців на безкоштовну медицину.

Про це повідомляють на сайті КС.

У конституційному поданні сказано, що закон передбачає оплату за рахунок коштів державного бюджету тільки тих медичних послуг, які включені в програму медичних гарантій. Вони вважають, що так обмежується право на безкоштовну медичну допомогу, гарантовану Конституцією.

Також депутати вважають, що приписи закону містять низку положень, які не мають чіткого визначення, що допускає неоднозначне тлумачення і не містить достатніх правових механізмів їх реалізації. Це нібито порушує конституційний принцип правового визначення.

Серед нардепів, яким не подобається медична реформа – Тетяна Бахтєєва – одна з найодіозніших осіб у сфері охорони здоров’я. Вона – колишня соратниця президента втікача Віктора Януковича і екс-голова профільного комітету Ради. Бахтєєва критикує чи не всі зміни у сфері охорони здоров’я.

Нагадаємо, що 28 грудня Президент України Петро Порошенко підписав два закони, необхідні для старту реформування системи охорони здоров’я. Зокрема, йдеться про закон про державні фінансові гарантії та закон про покращення надання медичної допомоги у сільській місцевості.

Джерело Телеканал новини «24»
10.02.2018

Facebook
Close