Місто і регіон

Опіки 85% тіла: вона бореться за життя (Фото) | Ніжин

Навесні багато хто став свідками людської недбалості, яку майстерно маскують під господарність. Так люди навмисно підпалюють сухі чагарники й торішню траву, не думаючи про наслідки. А вони, як запевняють рятувальники, дуже небезпечні. Як зразок трагічних наслідків випалювання сухої трави – дерево, яке, попри все, намагається вижити.
Обпечена вогнем ще з весни, береза стоїть на самісінькому узбіччі на шляху до села Покровське Менського району. Трохи обабіч дороги – цілісінький ряд обвуглених чагарників. Вони так і не вижили після пожежі, яка тут сталася. А рятувальники повідомляють, що в Менському районі таких пожеж було багато: «Минулої весни в Менському районі ми зареєстрували 14 випадків випалювання сухої трави, – розповідає речник ДСНС у Чернігівській області Олександр Івченко. – Це загалом понад 30 гектарів площі».

На гасіння трави тільки в Менському районі доводилося викликати спецпідрозділи пожежників. А ті через неналежне ставлення людей до природи зазнали збитків у розмірі понад 500 тисяч гривень – це технічні витрати під час гасіння. Однак значно більші збитки для ґрунту та самих рослин, запевняють біологи. І хоч законодавство забороняє палити суху траву, восени та навесні всі автомобілісти, проїжджаючи через Мену, звертали увагу на задимленість і вогняні пастки на узбіччях. Можливо, ця невмируща береза таки нагадає людям правила поведінки на природі.

Джерело: cheline.com.ua

[metaslider id=71402] Джерело: Нежатин
26.07.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook