Опалювальний сезон не за горами: які проблеми можуть очікувати на українців

Опалювальний сезон не за горами: які проблеми можуть очікувати на українців

Джерело Телеканал новини «24»

Опалювальний сезон пройде стабільно та без ексцесів. Часу на підготовку достатньо. У цьому переконаний прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Газу докуплять, антрацит не проблема. Тож і перебоїв з електрикою не матимемо. А ще кілька місяців тому заяви урядовців були не такими оптимістичними. То коли говорили правду – тоді чи тепер.
“Опалювальний сезон ми пройдемо абсолютно нормально, стабільно та якісно”, – переконаний Володимир Гройсман.
Хоча ще декілька місяців тому риторика прем’єр-міністра щодо опалювального сезону була іншою. Коли активісти та ветерани АТО почали блокаду торгівлі з ОРДЛО, залякував перебоями зі світлом. Однак сьогодні проблема раптово зникла. Блоки ТЕС переобладнують на газове вугілля, запевняє міністр вугільної промисловості Ігор Насалик. Тому цього року і використаємо антрациту на 3,5 мільйони тонн менше.
“Україна не тільки забезпечує повністю поставку електроенергії з профіцитом, але й ми збільшили експорт майже на 40 відсотків”, – переконує міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик.
Та експерти енергоринку оптимістичні заяви міністра розвіюють. Експортують електрику ті електростанції, які не є частиною української енергосистеми, а під’єднані до лінії електропередач Євросоюзу – Бурштинська та Добротвірська ТЕС. Щодо переобладнання, то на газове вугілля поки перевели один блок на Зміївській ТЕС. І розпочали роботи на Трипільській.
Якщо говорити про те, що всі електростанції, які споживають антрацит, на сьогодні зупинені, крім Луганської ТЕЦ, то ми споживаємо антрациту набагато менше. Питання чи зможемо ми зиму пережити без антрациту? Очевидно ні, – зазначив фахівець енергоринку Олександр Паращій.
Купувати антрацит доведеться, не заперечує і міністр. Щонайменше, потрібно 3 мільйони тонн.
“Ми розглядаємо, в тому числі і Південно-Африканську республіку, і Австралію. У нас дуже багато є постачальників. Я на сьогоднішній день проблем не бачу”, – заявив Ігор Насалик.
Ці проблеми урядовцям доводиться вирішувати швидко. На все мають 4 місяці до початку опалювального сезону.

+Відео

всі новини міста Ніжин та регіону

всі новини Україна і світ

Джерело Телеканал новини «24»
19.06.2017