Місто і регіон

Олександр Кодола виступив на підтримку лісівників України

Олександр Кодола виступив на підтримку лісівників УкраїниПід час брифінгу у Верховній Раді України народний депутат Олександр Кодола виступив на підтримку лісової галузі України і закликав Уряд переглянути проект Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України, який був прийнятий нещодавно Кабміном.

Олександр Кодола розповів, що отримав цілу низку звернень від працівників лісового господарства 209 виборчого округу, які просили свого депутата вжити заходів для того, щоб Уряд переглянув положення нової стратегії розвитку галузі, адже на їх думку новоприйнята стратегія може призвести до вкрай негативних наслідків.

На переконання лісівників, вказаний проект Стратегії передбачає кардинальну зміну системи управління галуззю. Зокрема, ним передбачено передачу функцій здійснення господарської діяльності у сфері лісового та мисливського господарства новоствореному суб’єкту господарювання державної власності, повноваження щодо управління корпоративними правами якого здійснюватиме Кабінет Міністрів України.

Організація єдиної господарської структури  матиме незворотні наслідки: неконтрольована вирубка стиглих, компактно розташованих насаджень, погіршення санітарного стану лісів, зменшення загальної площі насаджень (внаслідок зменшення відновлення лісів) тощо.

Об’єднання дотаційних та прибуткових підприємств призведе до конфліктів на грунті справедливості перерозподілу коштів та інших ресурсів.

Також передача повноважень щодо надання лісів для ведення лісового господарства з місцевого на центральний рівень протирічить руху в напрямку децентралізації.

Фахівці зазначають, що зміна моделі управління не вирішить безлічі проблем лісового господарства, а лише поглибить їх. Також кардинальна зміна в системі управління може призвести до скорочення штату працівників, що збільшить соціальну напругу в сільській місцевості, оскільки лісогосподарські підприємства в багатьох населених пунктах є основними роботодавцями.

«Я звертаюся до Кабінету Міністрів України з пропозицією переглянути проект Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року, а також не допустити її реалізації до проведення відповідних консультацій з профільними підприємствами та громадськістю. Також прошу колег народних депутатів підтримати мій запит до Прем’єр-міністра України щодо вирішення вказаної проблеми. Ліси – легені України, при правильному господарюванні це майже невичерпний природний ресурс, надходження не тільки сировини, але й фінансів. Тож давайте нарешті будемо добрими господарниками і  користуватимемося виключно державницькими підходами у вирішенні проблем лісового господарства України», — наголосив депутат у своєму виступі.

Джерело: Уездные новости
07.12.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook