Місто і регіон

Олександр Кодола: виші І-ІІ рівня акредитації повинні мати державне фінансування

Олександр Кодола: виші І-ІІ рівня акредитації повинні мати державне фінансуванняНародний депутат України Олександр Кодола разом з колегами-парламентарями зареєстрував законопроект  № 6506 про внесення змін до бюджетного кодексу України щодо фінансування вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації. Законопроектом пропонується внести зміни до Бюджетного кодексу України, виключивши норму діючої редакції, яка передбачає можливість передачі з 1 січня 2018 року вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, що здійснюють підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційними рівнем «молодший спеціаліст», на фінансування до місцевих бюджетів.

Про необхідність цієї законодавчої ініціативи та причини, що ї викликали, йшла мова під час брифінгу народного депутата у Верховній Раді України. Разом з депутатом про стан, у якому перебувають навчальні заклади говорили Олена Литовченко, директор ВП НУБіП України «Ніжинський агротехнічний коледж» та Віктор Радченко, директор коледжу транспорту та комп’ютерних технологій Чернігівського національного технологічного університету.

Олександр Кодола: виші І-ІІ рівня акредитації повинні мати державне фінансуванняЗа словами Олександра Кодоли, причиною його виступу стала загрозлива ситуація, в якій сьогодні опинилася навчальні заклади, які готують молодших спеціалістів. Мова йде про  підготовку майбутніх фахівців виробничників, у тому числі аграріїв. Зараз на різних рівнях розглядається питання  щодо передачі видатків на підготовку молодших спеціалістів у 2018 році на фінансування з місцевих бюджетів, що негативно вплине на систему освіти в цілому.

З цією проблемою до депутата звернулися представники навчальних закладів його рідної Чернігівщини.
Олександр Кодола зазначив, що починаючи з 2017 року навчальні заклади I-II рівня акредитації здійснюють діяльність в умовах гострого недофінансування, особливо в частині оплати комунальних послуг та енергоносіїв – навчальним закладам (коледжам, технікумам) доведені суми, в середньому, вдвічі менші ніж у 2016 році на фоні суттєвого збільшення тарифів на комунальні послуги, що ставить під загрозу функціонування навчальних закладів.  На місцеві бюджети і так вже перекладено фінансування професійно-технічної освіти. І ситуація складається таким чином, що органи місцевого самоврядування намагаються скоротити  видатки на цю сферу. Тепер на них ляже ще й фінансування і вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації. В умовах фінансової кризи та беручи до уваги  вагоме соціальне значення освіти, перехід на місцевий бюджет може призвести до руйнації системи підготовки молодших спеціалістів.

Олександр Кодола: виші І-ІІ рівня акредитації повинні мати державне фінансуванняЗ метою запобігання втрати підготовки  вкрай важливої середньої ланки фахівців, для врегулювання даного питання, є необхідним внесення відповідних змін до Бюджетного кодексу України народним депутатом Олександром Кодолою та ще майже сорока народними обранцями вже подано законопроект № 6506 про внесення змін до бюджетного кодексу України щодо фінансування вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації. Законопроектом пропонується в Бюджетному кодексі України, виключити норму діючої редакції, яка передбачає можливість передачі з 1 січня 2018 року вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, що здійснюють підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційними рівнем «молодший спеціаліст», на фінансування до місцевих бюджетів. Нова редакція  Бюджетного кодексу України дозволить чітко визначити, що вищі навчальні заклади І-ІІ рівнів акредитації (коледжі, технікуми), фінансуються саме з коштів Державного бюджету України, до законодавчого врегулювання їх статусу та віднесення до відповідного рівня вищої освіти.

«Я звертаюся  до вас, шановні колеги, підтримати цей законопроект, і при розгляді бюджету на 2018 рік не допустити переведення на місцевий бюджет коледжів та технікумів, які готують так необхідних сьогодні вітчизняній промисловості та аграрному сектору фахівців. Так само я направив своє депутатське звернення до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана і закликаю його підтримати наші пропозиції до бюджету та не допустити руйнування системи підготовки молодших спеціалістів», — наголосив депутат.

Джерело: Уездные новости
07.11.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook