Місто і регіон

Олександр Кодола: Реформувати пошту необхідно, але без небезпечних соціальних експериментів над людьми!

Депутат повідомив, що отримав багато звернень від простих жителів та громад Чернігівської област  щодо запланованого ПАТ «Укрпошта» експерименту із скороченням відділень поштового зв’язку в сільських населених пунктах. За наявною інформацією до кінця 2018 року планується скоротити поштові відділення в населених пунктах з чисельністю населення  менше 2000 жителів та запровадити новий формат організації поштових відділень – пересувне відділення. Чернігівська область обрана пілотною для запровадження нового формату організації поштових відділень.

Олександр Кодола нагадав про те, що територіально  Чернігівська область є однією з найбільших в Україні (друге місце після Одеської області), і водночас за кількістю населення – одна з найменш заселених областей України.  Із  1490 сіл на території області 1269 мають менше ніж 2 тисячі жителів. Тобто, в майже в половині районів після впровадження пілотного проекту не залишиться жодного відділення поштового зв’язку, окрім як у районному центрі. І до цього списку входять прикордонні райони, які межують з країною-агресором Російською Федерацією та Білорусією.

«Люди стурбовані тим,  що провадження експерименту із заміни стаціонарних поштових відділень та листонош на пересувні мобільні відділення загрожує не тільки негативними соціальними наслідками: зменшенням робочих місць, створенням незручностей для жителів віддалених від районного центру населених пунктів в отриманні пенсії, кореспонденції, преси та необхідних товарів. Це загрожує в прямому сенсі інформаційній безпеці України. Адже листоноша, для багатьох людей в віддалених селах, особливо для пенсіонерів – це просто ще один канал зв’язку з великою Україною. Нагадаю, що сьогодні на півночі Чернігівщини в прикордонних районах понад 100 тисяч людей не мають змоги дивитися вітчизняні телеканали. Тому роль працівників пошти є тут вкрай важливою», — зазначив нардеп у своєму виступі.

За його словами, сьогодні Укрпошта — державне  акціонерне підприємство. А держава не повинна забувати, що таке підприємство, окрім модернізації та отримання прибутку, повинно виконувати і соціальну функцію. Інакше ми можемо залишити сотні тисяч людей без допомоги та уваги з боку держави.

«Я звертаюся до керівництва Укрпошти, Кабінету Міністрів України, щодо необхідності перегляду рішення про скорочення поштових відділень в населених пунктах Чернігівської області. Відповідний депутатський запит мною вже направлений. Реформувати пошту необхідно, але без небезпечних соціальних експериментів над людьми!», — наголосив Олександр Кодола.

Прес-служба народного депутата України Олександра Кодоли

Джерело: Уездные новости
28.02.2018