Місто і регіон

Олександр Кодола: Ми зробили черговий крок на шляху енергенезалежності України!

Верховна Рада України продовжує приймати реформаторські закони, зокрема у сфері енергоефетивності. Сьогодні 259 голосами ЗА проголосовано законопроект №4941-д щодо енергоефективності будівель, співавтором якого є народний депутат заступник голови Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Верховної Ради України Олександр Кодола.Олександр Кодола: Ми зробили черговий крок на шляху енергенезалежності України!

Прийняття законопроекту “Про енергоефективність у будівлях” запровадить мінімальні вимоги з енергоефективності при будівництві та запустить в Україні систему сертифікації для об’єктів будівництва та існуючих будинків за класами енергоспоживання. Адже мета законопроекту – визначення засад діяльності у сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель, створення умов для раціонального споживання в них енергетичних ресурсів.

«Це черговий законопроект із розробленого нашим Комітетом спільно з Міністерством регіонального розвитку , будівництва та жилого-комунального господарства України «пакету енергоефективності». Зокрема прийнятий нами сьогодні закон «Про енергоефективність у будівлях” дозволить власникам будівель дізнатися про обсяг енергії, який насправді необхідний, щоб забезпечити належні умови для перебування в цій будівлі, та оцінити відповідність зазначених показників відносно установленим мінімальним вимогам енергетичної ефективності. За попередніми оцінками фахівців, запровадження цього закону ,завдяки введенню сертифікації, призведе до скорочення енергоспоживання у будівлях на 20-25%. Крім того прийняття цього законопроекту є однією з умов надання Україні чергового траншу макрофінансової допомоги ЄС у 600 мільйонів євро на енергомодернізацію будівель», — так прокоментував народний депутат Олександр Кодола рішення Парламенту.

На думку депутата, введення в дію закону стимулює споживачів заощаджувати ресурси, а також наближає Україну до європейського рівня послуг, відкриваючи у державі ринок енергоаудиту. Важливими новаціями закону стали фіксація нормативно-правових засад для незалежного моніторингу сертифікатів енергоефективності будівель, а також – відповідальності за порушення законодавства у сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель.

всі новини міста Ніжин та регіону

всі новини Україна і світ

Джерело: Уездные новости

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook