Україна і світ

Окупанти з Криму депортували до Росії 23 українців, які ремонтували дитсадок

Окупанти з Криму депортували до Росії 23 українців, які ремонтували дитсадок

У вівторок, 13 лютого, в анексованому Криму Євпаторійський міський “суд” схвалив рішення про депортацію 23 громадян України за “незаконне здійснення іноземним громадянином трудової діяльності”. Місця перебування та особи усіх видворених з Криму українців встановлені.

Про це в коментарі “Громадському радіо” розповів адвокат та експерт Регіонального центру прав людини Роман Мартиновський.

“Ці рішення ухвалювалися кількома суддями, але можна сказати, що практично всі вони написані в одному стилі. Ці особи працювали на реконструкції дитячого садочка “Якір”. Мабуть, була така масова акція, коли всіх їх було затримано. Там буквально з різницею 5-10 хвилин було складено протоколи. І з такою ж різницею у 10 хвилин відбувалися судові розгляди”, – розповів Мартиновський.

При цьому адвокат зазначив, що жоден із затриманих не був забезпечений правовою допомогою: “У судових рішеннях відсутнє посилання на те, що когось із них представляв адвокат”.

Мартиновський уточнив, що всі ці українці звинувачуються в тому, що нібито порушили правила працевлаштування на території Росії. Адвокат також уточнив, що ці дюди не є жителями Криму.

Це жителі материкової частини України. З погляду українського законодавства, вони перебували на цій території абсолютно на законних підставах. Жодних підстав з погляду міжнародного права для видворення цих людей з території Криму у Російської Федерації не було,
– зазначив Мартиновський.

Правозахисник додав, що затриманих українців відразу після судового рішення було вивезено з Криму та поміщено у центри тимчасового утримання іноземних громадян, розташовані на території Росії.

Джерело Телеканал новини «24»
13.02.2018

Facebook
Close