Україна і світ

Окупанти на Донбасі продовжують труїти населення водопровідною водою

Окупанти на Донбасі продовжують труїти населення водопровідною водою

З 5 по 12 жовтня на окупованій території Донецької області понад 230 людей отруїлися водою з водогону – люди скаржаться на високу температуру, нудоту та розлад шлунку. Також підтвердилася інформація про масове отруєння водою учнів військового ліцею Донецька: їх – понад 104 особи.

Про це сповістив представник омбудсмена України на Донбасі Павло Лисянський на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, на непідконтрольній Києву території Донецької області зросла кількість людей, які отруїлися водою з водогону.

З 5 по 12 жовтня до лікарень окупованої частини Донеччини звернулися понад 230 осіб зі скаргами на високу температуру, нудоту та розлад шлунку. Здебільшого це діти до 17 років. Також підтвердилася інформація про масове отруєння водою з водогону учнів військового ліцею Донецька. Їх – понад 104 особи. Батьки декількох учнів ліцею повідомили, що їм переконливо рекомендували лікуватися вдома та не звертатися до лікарні,
– зауважив він.

Водночас Лисянський переконує, після розголосу в ЗМІ наслідків отруєння водою жителів Макіївки окупаційна влада докладає максимум зусиль, щоб замовчати випадки гострої кишкової інфекції в ліцеї. Як наголошує представник омбудсмена, вони бояться масових заворушень.

“До нас надійшли скарги на якість водопровідної води від жителів Докучаєвська. За їхніми словами, вода має стійкий запах цвілі або дусту, Відповідно до оприлюднених 11 жовтня у “ДНР” результатів аналізів водопровідної води, є відхилення і за хімічними, і за мікробіологічними показниками, зокрема й у школі №86 Макіївки. Але чи можна вірити цим результатам ?! Щоб забезпечити право на доступ до безпечної питної води необхідна незалежна експертиза водопровідної води в “ДНР” за сприяння міжнародних гуманітарних організацій”, – констатував він.

Нагадаємо, 26 вересня стало відомо, що в Макіївці на окупованій Донеччині сталося масове отруєння людей питною водою через несправну систему її дезінфекції. Спершу до лікарень потрапили 39 людей, серед яких було 2 дітей. Згодом кількість госпіталізованих внаслідок отруєння питною водою в окупованій Макіївці людей збільшилася до 100 осіб. Пізніше з’явилась інформація, що хлор для Макіївської фільтрувальної станції постачали з Росії.

Джерело Телеканал новини «24»
14.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: