Україна і світ

Одна історія. Як художник із 40 доларами створив найпопулярнішу компанію The Walt Disney Company

Він любив робити кумедні малюнки, мабуть, більше за життя і завжди посміхався та мав велике серце, сповнене радістю й оптимізмом. У свої 18 Волт Дісней воював на фронтах Першої світової, будучи водієм карети швидкої, яку прикрасив яскравими малюнками. Згодом саме ці малюнки зробили його знаменитим.

Ще з ранніх літ Дісней вважав, що головне – любити те, що ти робиш, а статки та успіх – це другорядне. Тому юнак не гнався за грошима і довгий час жив у цілковитій бідності. І саме ця бідність принесла йому неймовірне багатство.

Волтер Елаяс Дісней народився 5 грудня 1901 року в місті Чикаго, штат Іллінойс, у багатодітній родині. Він мав ще трьох братів та сестру. Його батько займався аграрним бізнесом і тому переїхав до Міссурі, купив там ферму, але два роки неврожаю довели родину Діснеїв до зубожіння. Сім’я переїздить до Канзасу і щоб хоч якось вижити, хлопець працює кур’єром, тягаючи на плечах важкі сумки з газетами. Та улюбленою його справою є малювання. Щовечора він натхненно вправляється олівцями й фарбами, мріючи займатися цим все життя.

У 1917 році неповнолітній Дісней їде до Європи на війну та через десять місяців повертається у США. В Чикаго він засновує свою першу студію Laugh-O-Grams, де знімає мультфільм про “Червону Шапочку”. Однак ця анімаційна стрічка не приносить грошей, студія банкрутує і досить швидко закривається.

Все, що Волт має за плечима – це добірка малюнків, 40 доларів та свій анімаційний фільм. З цим добром він в серпні 1923 року переїздить до Лос-Анджелеса. З ним їде також і його брат Рой, який має у кишені 250 доларів. Брати об’єднують капітал, позичають ще 5 сотень та відкривають у Голлівуді свою студію – The Walt Disney Company. Волт створює мультфільми, а Рой шукає інвестиції, керує бухгалтерією та фінансовими справами молодої компанії.

Як невідома компанія стає одним із найпопулярніших світових брендів, – дивіться у програмі “Одна історія”.

Джерело Телеканал новини «24»
10.02.2018

Facebook
Close