Україна і світ

Одна історія. Чому Ейфель відчував ревнощі до своєї славнозвісної вежі

Гюстав Ейфель – французький інженер, який доклав руку до будівництва численних мостів, віадуків, американської Статуї Свободи і вежі, яка належить до найвідоміших технічних споруд XIX століття і названа на його честь.

Гюстав Ейфель народився 1832 року в Діжоні. Визначальний вплив на становлення інженерного генія мав його дядько, власник великого хімічного заводу поблизу Діжона, автор методу перегонки оцту, і один з дядькових друзів, хімік. Вони навчили Ейфеля всьому – від хімії та гірничої справи до богослов’я і філософії. У 1855 році хлопець закінчив Паризьку школу мистецтв і ремесел, того ж року французька столиця вперше приймала Всесвітню виставку. Пройде кілька десятиліть, і з цієї ж нагоди Ейфель подарує парижанам і світу свою славнозвісну вежу.

Його кар’єра як конструктора почалася з будівництва залізничного мосту Марії Пії через річку Дору в Португалії та ще одного такого в Бордо, де він застосував власний метод пневматичної установки основи. Також інженер втілив у життя проект залізничного вокзалу в Угорщині, купола обсерваторії в Ніцці та геніальної конструкції Статуї Свободи. Кульмінацією в 1889 році стала Ейфелева вежа.

Одна історія. Чому Ейфель відчував ревнощі до своєї славнозвісної вежі

Ейфелева вежа

Тепер нікого особливо не дивує її трьохсотметрова висота. Однак, коли майже 130 років тому напередодні Всесвітньої виставки в Парижі інженер-мостовик Гюстав Ейфель запропонував побудувати за своїм проектом висотну вежу як символ технічного прогресу. Багатьом це здалося божевільної витівкою.

Які практичні функції заклав Ейфель у свою вежу – дивіться у програмі.

Джерело Телеканал новини «24»
15.02.2018

Facebook
Close