Україна і світ

Один із загарбників ринку “7 кілометр” в усьому зізнався і здав спільників

Один із загарбників ринку "7 кілометр" в усьому зізнався і здав спільників

Один з фігурантів рейдерського захоплення одеського ринку “7 кілометр” Леонід Іпатенко зізнався в підробці документів на користь свого партнера Віктора Добрянського-молодшого.

Йдеться про 28,5% акцій ринку, за які сперечаються дочка і внук засновника ринку “7-й кілометр”, Віктора Добрянського-старшого. Після його смерті в 2013 році, ці акції успадкувала його дочка Ірина Чернат. Однак в 2014 році власники підприємства змінилися: спочатку ними раптово стали якісь Леонід Іпатенко і Роман Максименко, які пізніше переоформили підприємство на сина Ірини Чернат та онука засновника проминку – Віктора Добрянського-молодшого. Близькі до сімейства Добрянських люди стверджували, що онук засновника промринку фактично викрав підприємство у своєї матері, повідомляють місцеві ЗМІ.

Нарешті в 2017 році скандальною історією зацікавилися правоохоронці, відкривши кримінальне провадження за ст. 206-2 КК України (незаконне заволодіння майном) і ст. 209 КК України (відмивання доходів, отриманих незаконним шляхом). Підозрюваним у справі став згаданий вище Леонід Іпатенко – один з “проміжних” власників фірми.

Слідство довело, що Добрянський-молодший, Іпатенко і Максименко підробили рішення зборів засновників, а потім передали свої частки в статутному фонді фірми “Віктор-Д” Добрянському-молодшому. Іпатенко визнав свою провину і дав свідчення в рамках угоди зі слідством, отримавши в якості вироку штраф в 420 тисяч гривень, замість 12 років позбавлення волі.

Видання стверджує, що свідчення Іпатенко можуть лягти в основу кримінального провадження стосовно Добрянського-молодшого.

Ринок “7-й кілометр” – один з найбільших в Європі, він займає 75 га, і на його території працюють близько 60 тисяч чоловік. Щодня ринок відвідують до 200 тисяч покупців.

Відзначимо, що в даний час структура прав власності на промринок “7-й кілометр” виглядає наступним чином. Крім спірних 28,5% статутного фонду ринку, записаних на фірму “Віктор-Д”, ще 15% належить особисто Ірині Чернат, 28,5% – фірмі “Капітал фінанс-М” партнера Добрянського-старшого Бориса Мельничука, 28% – кіпрському офшору Kiptep Ltd.

Джерело Телеканал новини «24»
31.01.2018

Facebook