Мебельный салон г.Нежин Черниговская область перейти в магазин
Україна і світ

Обстріл школи у Світлодарську: що розповіли учні та військові ЗСУ

Російські найманці обстріляли мирне місто Світлодарськ. Там знищені будинки та автобус, а один снаряд розірвався просто біля школи, де перебувало майже 400 дітей.

На Донбас терміново виїхав представник місії ОБСЄ Олександр Хуг.

Маленька школярка розповідає, на що другий урок цього дня перетворили терористи. Снаряд не менше 120-го калібру ліг посеред Світлодарська, у подвір’ї місцевої школи.

Ми почули вибух під час ДПА з математики. Він був настільки гучним, що у всіх заклало вуха, тому вчителі сказали вийти на середину класу,
– сказала школярка Марія.

Першими на допомогу приїхали військові. Поранених у школі, на щастя, не знайшли, 375 учнів дивом вціліли. Бійці почали розгрібати уламки і шукати металеві осколки. Ліквідовувати наслідки обстрілу допомагали і місцеві активісти.

Я всю війну прожила в Світлодарську, тому мені тікати нікуди,
– прокоментувала волонтерка Світлана Кравченко.

Голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський обіцяє, що школу швидко відремонтують. Він зазначив, що завтра діти вчитимуться дистанційно, а за п’ятницю, суботу і неділю всі вікна мають засклити.

Обстріл школи у Світлодарську: що розповіли учні та військові ЗСУ


Наслідки обстрілу школи у Світлодарську

Та стріляли тут не лише по Світлодарській школі. Офіцер цивільно-військового співробітництва Юрій Максимів зазначив, що обстріляли і автобус, яким працівники Бахмутської аграрної спілки їхали на роботу. Також перепало багатостраждальному селищу Зайцеве, де вщент згоріло декілька цивільних будинків.

Сьогодні ми відчули на собі 2-х часові обстріли і по місцевих, і по нас. Не знаю, де та місія ОБСЄ. Вони приїжджають лише подивитися, я сподіваюся, що хоч якісь висновки там зроблять,
– сказав військовослужбовець батальйону Донбас-Україна ЗСУ Авер.

Місцеві жителі повідомили, що щодня обстріли частішають. Їхні слова підтверджують і військові та розповідають, що ворог дуже часто б’є саме із житлових масивів окупованих міст.

До слова, внаслідок обстрілів школи у Світлодарську постраждав один цивільний, який в цей момент був неподалік від школи з власним авто, а у школі вибито приблизно 30 шиб у вікнах.

Джерело Телеканал новини «24»
17.05.2018
ПОДІЛИТИСЬ