Україна і світ

Новий закон поляків робить абсолютно неможливими будь-які перемовини України і Польщі

Новий закон поляків робить абсолютно неможливими будь-які перемовини України і Польщі

І хоча я проти емоційної реакції на чергову законодавчу спробу поляків воювати з “бандерівщиною”, я вважаю, що цей закон робить абсолютно неможливим обговорення з поляками питань історичної пам’яті на офіційному рівні, і тим більше, на території Польщі.

Це я про новину, що поляки нібито хочуть роз’яснити положення свого закону віце-прем’єру Павлу Розенку.

Я би на державному рівні схвалив простий підхід: Україна не бачить предмету для розмови і вважає, що закон має бути скасований. Скасування закону розкриє можливість для діалогу на офіційному рівні з усього спектру питань історичної пам’яті.

Якщо нам доведеться повторювати це 20 років – і нехай. Поляки матимуть нагоду добре вивчити нашу позицію.

А Павло Розенко при бажанні може поцікавитись у польських колег, чи напишуть вони на нього заяву в поліцію, якщо їм видаватиметься, що він є носієм “бандерівської ідеології”?

Є про що говорити, окрім польських “сантиментів” до українських націоналістів. На цьому і варто зосередитись.

Що таке “антибандерівський” закон? Закон про Інститут національної пам’яті (в народі “антибандерівський закон”) – це документ, який передбачає кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів. Порушникам у Польщі загрожуватиме штраф або тюремне ув’язнення. 26 січня закон прийняли у польському Сеймі, а 6 лютого його підписав президент Польщі Анджей Дуда.

Джерело Телеканал новини «24»
08.02.2018

Facebook
Close