Новини Чернігова

«Новації» від шахраїв: кіберполіція піднімає завісу

На території України проходить оперативно-профілактична операція під умовною назвою «Пірати», метою якої є профілактика, запобігання та розкриття шахрайств. На даний час шахрайство стає найбільш актуальним злочином, адже щодня до відділів і відділень поліції звертаються громадяни з приводу вчинення відносно них шахрайських дій. Жертвами шахрайств стають як люди старшого віку, так і молоді хлопці та дівчата, адже для кожної категорії аферисти вигадують щоразу нові схеми. Існує доволі багато різноманітних сценаріїв шахрайств, та найбільш популярними є: «Потрібні дані картки, аби перерахувати кошти», «Вигідна ціна, але за умови передоплати», «Ви виграли авто!», «Із вашими близькими сталася біда».

Так, у ході проведення операції працівниками відділу протидії кіберзлочинам у Чернігівській області встановлено та задокументовано злочинну діяльність мешканки міста Чернігова, яка шахрайським шляхом на інтернет-порталі оголошень виставляла на продажу неіснуючі речі. Матеріали кримінального провадження відносно аферистки скеровані до суду. В ході проведення відпрацювання були проведені обшуки за місцем мешкання афериста, який продавав неіснуючі автозапчастини. На сьогодні вирішується питання щодо оголошення останньому підозри у вчиненні кримінального правопорушення.

Як зазначила старший інспектор відділу протидії кіберзлочинам у Чернігівській області капітан поліції Олена Макогон, щоб не стати жертвами шахраїв, необхідно дотримуватись таких правил:

 • Нікому й ніколи не повідомляйте свій ПІН-код.
 • У жодному разі не надавайте особисту інформацію у відповідь на електронні листи чи ж дзвінки з начебто банку. Краще самі перетелефонуйте на офіційний номер call-центру вашої фінустанови та з’ясуйте ситуацію.
 • Працівник банку ніколи не телефонуватиме вам із закритого номеру. Якщо вас просять надіслати пароль або інші карткові дані, не робіть цього, поки самі не зв’яжетесь із банком і не переконаєтесь, що це не спроба шахрайства.
 • Працівник банку ніколи не може сам телефонувати вам, аби запитати ваше «контрольне слово» з анкети.
 • Практикуючи купівлю-продаж через інтернет, краще заведіть для цього окрему картку. І зберігайте там стільки грошей, скільки потрібно для конкретної операції. Не використовуйте для оплати в інтернеті картки, на яких постійно знаходяться великі суми грошей.
 • Не залишайте персональні дані й дані про свою картку на інтернет-сайтах в оголошеннях.
 • Встановіть ліміт зняття готівки з картки: добовий і на кожну операцію. За потреби ви зможете легко його змінити, а от шахраям це обмежить простір для дій.
 • До речі, на сайті Департаменту кіберполіції Національної поліції України можна не тільки поскаржитися на шахраїв, якщо ви стали їхніми жертвами, а й перевірити в тамтешній базі даних номер телефону, з якого вам дзвонили невідомі, номер карткового рахунка, на який просять здійснити передоплату, та сайт, на якому просять ввести ваші персональні чи ж карткові дані. Але навіть якщо інформація на цьому сайті про них відсутня, це не 100-відсоткова гарантія, що ви не зіткнулися з аферистами. Адже йдеться про схеми та мережі, які постійно оновлюються та розростаються.

  Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова
  14.11.2017

  Схожі статті

  Залишити відповідь

  Войти с помощью: 

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Facebook