Нова ядерна доктрина США: американці побоюються використання ядерної зброї Росією і обіцяють удар у відповідь

Нова ядерна доктрина США: американці побоюються використання ядерної зброї Росією і обіцяють удар у відповідь

Сполучені Штати Америки опублікували ядерну доктрину. Як йдеться в документі, Росія погрожує першою нанести “обмежений ядерний удар”. Американці ж обіцяють теж використати ядерну зброю.

2 лютого Пентагон опублікував американську ядерну доктрину, в якій США зобов’язуються сприяти нерозповсюдження ядерної зброї і скороченню ядерних арсеналів. Також в документі позначаються плани з модернізації ядерної тріади країни.

Однак один з головних пунктів передбачає, що Росія може використати проти США ядерну зброю.

“Москва загрожує першою застосувати обмежений ядерний удар, помилково чекаючи, що примусові ядерні загрози або обмежений перший удар могли б паралізувати США і НАТО, і тим самим покласти край конфлікту на умовах Росії”, – йдеться в тексті документа.

Однак у США застерігають, що Росія повинна пам’ятати “про наслідки обмеженого першого застосування ядерної зброї проти США, а також на регіональному рівні”.

“Ядерне первинне застосування не зможе досягти своїх цілей і змінити характер конфлікту. Наша стратегія дозволить Росії зрозуміти, що будь-яке застосування ядерної зброї, навіть обмежене, неприпустимо”, – йдеться в документі.

Попри це, США залишає за собою право на використання ядерної зброї тільки за “надзвичайних обставин”, до яких, зокрема, відноситься неядерна атака щодо США і союзників.

За словами заступника міністра оборони США Патріка Шенахана, документ “прояснює давню політику, згідно з якою надзвичайні обставини можуть мати на увазі великі неядерні стратегічні атаки”.

Варто зазначити, що США проінформували Росію про зміст нової ядерної доктрини ще до її оприлюднення.

Джерело Телеканал новини «24»
03.02.2018