Україна і світ

Нобелівська премія-2018: комітет оголосив лауреата з економіки

Нобелівська премія-2018: комітет оголосив лауреата з економіки

Нобелівську премію-2018 з економіки отримали американські науковці Вільям Нордхаус і Пол Ромер. У понеділок, 8 жовтня Нобелівський комітет при Шведській академії офіційно оголосив ім’я лауреатів.

Нордхаус удостоєно премії за інтеграцію змін клімату в довготривалий макроекономічний аналіз, натомість Ромер отримав нагороду за інтеграцію технологічних інновацій в довготерміновий макроекономічний аналіз.

“Шведська академія наук Королівства Швеції вирішила нагородити Вільяма Д. Нордхауса та Пола М. Ромера Премією Шведського державного банку з економічних наук пам’яті Альфреда Нобеля 2018 року”, — мовиться у дописі офіційного Twitter-акаунту Нобелівського комітету. 

Нордхаус став першим науковцем, хто розробив математичну модель, яка враховує, як саме зміни клімату можуть впливати на макроекономічні показники. Цю його модель модель сьогодні дуже широко за стосовують під час складання макроекономічних прогнозів розвинених країн.

Крім того, Її важливість полягає у тому, що всі попередні прогностичні моделі розглядають кліматичні умови як сталі – зокрема, вони не враховують можливу зміну врожаїв сільськогосподарських культур, яка може вплинути на обсяг експорту чи імпорту та, як наслідок, на обсяг валютних надходжень.

Також науковець запропонував можливий економічний спосіб боротьби зі змінами клімату — запровадження в усьому світі систем оподаткування викидів парникових газів. Як свідчать його розрахунки запровадження податків на викиди парникових газів може суттєво скоротити викиди вуглецю в атмосферу до 2100 року, а за максимізації цього податку, викиди вуглецю скоротяться вже в середньостроковій перспективі — до 2040 року.

Щодо 

Зауважимо, на відміну від Нобелівських премій з фізіології та медицини, хімії, фізики та літератури, а також премії миру, премія з економіки була засновав не сам Альфред Нобель, а Банк Швеції в 1969 році з нагоди його 30-ї річниці.

Новина доповнюється 

Джерело Телеканал новини «24»
08.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: