Місто і регіон

Ніжинську землю, надану під забудову в обхід конкурсних процедур, повернуто у комунальну власність

Прокуратурою області забезпечено виконання рішення господарського суду області, ухвалене за позовом прокурора про визнання недійсним договору про спільну діяльність, згідно якого приватною комерційною структурою набуто в користування земельну ділянку виділену під забудову.

Ніжинську землю, надану під забудову в обхід конкурсних процедур, повернуто у комунальну власність

Наразі земельну ділянку повернуто територіальній громаді м. Ніжина.

Нагадаємо, що приводом для звернення прокурора до суду стало те, що комунальне підприємство м. Ніжина ще у 2014 році отримало в постійне користування 0,35 га землі для будівництва багатоквартирного житлового будинку. Вже через три місяці підприємство уклало з іншим суб’єктом господарювання договір про забудову із внеском у спільну діяльність цієї земельної ділянки. У свою чергу забудовник забезпечив будівництво такого будинку та його фінансування.

Водночас договором передбачено, що вихід комунального підприємства із спільної діяльності чи припинення дії договірних відносин з інших причин не порушує обсяг прав приватної структури на використання землі до завершення будівництва.

Зважаючи на такі умови підприємець набув право користування на земельну ділянку для будівництва поза конкурсом та відповідних рішень міської ради з суттєвим обмеженням права власності територіальної громади на цей об’єкт.

З метою захисту інтересів держави та недопущення надання земелі з порушенням встановленого законодавством порядку місцева прокуратура звернулася з позовом до господарського суду області, який задоволено.

Робота органів прокуратури області щодо попередження незаконного  використання земель триває. [metaslider id=71402]

всі новини міста Ніжин та регіону

всі новини Україна і світ

Джерело: Уездные новости

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook
Close