Місто і регіон

Ніжинський хор “Світич” привіз “золото” з Міжнародного фестивалю

Ніжинський хор "Світич" привіз "золото" з Міжнародного фестивалю

Під патронатом ректора Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Олександра Самойленка здійснено видатний творчий проект – поїздка молодіжного хору «Світич» НДУ до Греції.

На запрошення Президента грецької музичної асоціації «Армоніа» Апостолоса Антоніу та оргкомітету, хор «Світич» взяв участь у двох хорових заходах: 23-му Міжнародному хоровому конкурсі та 35-му Міжнародному хоровому фестивалі, які проходили на початку липня цього року в грецькому місті Превеза, на узбережжі Іонічного моря.

Авторитетні заходи в Превезі щорічно приймають хори з усіх куточків світу, але цього року, за інформацією оргкомітету, кількість колективів – учасників була найбільшою за всю історію конкурсно-фестивального руху західної Греції. Тридцять європейських хорів прибули до Превези з Греції, Данії, Естонії, Кіпру, Латвії, Молдови, Німеччини, Норвегії, Польщі, Румунії, Сербії, Угорщини, України та Чехії. Змагання проводилося в декількох категоріях, серед яких мішані, однорідні, камерні, молодіжні, дитячі хори, а також категорія з довільною програмою.
 

У складі журі конкурсу працювали видатні професори-диригенти – уславлені майстри в галузі хорового мистецтва: Урса Лах (Норвегія), Теодора Павловіч (Болгарія), Рагмар Расмуссен (Норвегія), Джустін Сміт (США), Амброж Чопі (Словенія), Перл Шангкуан (США).

Ніжинський хор "Світич" привіз "золото" з Міжнародного фестивалю

 

Молодіжний хор «Світич» під орудою заслужених діячів мистецтв України, професорів Людмили Шумської й Людмили Костенко, повернувся з Греції з блискучою перемогою. Колектив виступив на 23-му Міжнародному хоровому конкурсі в Превезі в найпотужнішій, за кількістю та якістю хорів-учасників, категорії – «Довільна програма», оскільки саме в такому форматі можна показати полівекторний характер репертуару та представити різнопланові вокально-ансамблеві та сценічно-виражальні можливості молодих хористів.

Програма «Світича» була побудована як моноконцерт, за принципом стильового контрасту та концептуальної цілісності, і включала твори українських та світових композиторів – класиків та сучасників.
 

У межах програми 35-го Міжнародного хорового фестивалю в Превезі «Світич» здійснив декілька виступів із програмами української хорової музики з метою репрезентації традицій національного музичного мистецтва для багатотисячної аудиторії європейських слухачів, що й стало реальним втіленням ідеї міжнародної культурної дипломатії.

Ніжинський хор "Світич" привіз "золото" з Міжнародного фестивалю

Результатом поїздки до Греції стали нагороди, які отримав молодіжний хор «Світич» на 23-му Міжнародному хоровому конкурсі в Превезі: Золота медаль у категорії «Довільна програма» та спеціальний приз «За краще виконання православної музики», а також – почесний Диплом 35-го Міжнародного хорового фестивалю. 

У числі декількох хорових колективів, які отримали перші місця, «Світич» був удостоєний честі співати на заключному концерті конкурсу-фестивалю під час церемонії закриття, яка була проведена в амфітеатрі давньогрецького міста Нікополіс.

Напередодні свого 25-річного ювілею молодіжний хор «Світич» вкотре підтвердив високий професійний рівень – характерну рису свого багаторічного мистецького поступу, стабільність творчих результатів та вірність музично-просвітницьким традиціям Ніжинської вищої школи. 

Ніжинський хор "Світич" привіз "золото" з Міжнародного фестивалю

Ніжинський хор "Світич" привіз "золото" з Міжнародного фестивалю

Ніжинський хор "Світич" привіз "золото" з Міжнародного фестивалю

Микола Шумський, професор,
зав. кафедри інструментально-виконавської підготовки
НДУ ім. М. Гоголя [metaslider id=71402] Джерело: mynizhyn.com
18.07.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook