Місто і регіон

Ніжинців почнуть «рахувати» в липні, витративши 150 000 грн?

Ніжинців почнуть «рахувати» в липні, витративши 150 000 грн?

До проведення обрахунку пасажиропотоку в Ніжині ми наближаємось з кожним тижнем. 12 червня на засіданні робочої групи з вирішення проблемних питань міських пасажироперевезень членами групи було розглянуто попередній календарний план виконання госпдоговірної роботи зі створення проекту “Удосконалення маршрутної мережі міського пасажирського транспорту загального користування в м. Ніжині”. Надав його Чернігівський Національний Технологічний інститут. Має він 4 етапи: 1 – обробка маркетингових досліджень на міських маршрутах, які нададуть студенти-волонтери (з 2 по 15 липня) – 101 400 грн; 2 – удосконалення мережі міського пасажирського транспорту загального користування (з 16 по 22 липня) – 21 840 грн; 3 – розроблення узгоджених розкладів руху пасажирського транспорту загального користування на міських маршрутах (з 23 по 26 липня) – 13 080 грн; 4 – розрахунок тарифів на перевезення пасажирів транспортом загального користування (з 27 по 31 липня) – 13 080 грн.

Загальна кошторисна вартість послуг, що надасть Чернігівський Національний Технологічний інститут становитиме 149 400 грн.

Відкритим залишається питання зі студентами, які проводитимуть підрахунок пасажиропотоку, а це є основною складовою всіх обрахунків. У дослідженні необхідно задіяти 174 студенти, але, чомусь, ЧНТУ не бере на себе відповідальність заключати договір з ніжинськими вузами та пропонує зробити це міській раді. Натомість, у міській раді зазначають, що задля об’єктивності досліджень не хочуть «прикладати руку» до них. Було питання і щодо сумлінності ніжинських студентів в даному процесі, і однією з пропозицій було за кожним студентом закріпити активіста. Потенційними кандидатами є два навчальні заклади НДУ ім. М. Гоголя та Ніжинський агроінститут, де у студентів якраз почалась практика. Цього тижня вестимуться перемовини з ректорами обидвох вишів і наступного тижня має бути відомий результат. Зазначимо, що на цю діяльність передбачено додаткових 49 000 грн.

Вже наприкінці обговорень перевізниками було запропоновано провести обстеження не в чотири етапи, а в два: обстеження пасажиропотоку і розрахунок тарифу. По кошторису це вартує 115 000 грн. Інші ж етапи провести тоді, коли у бюджеті міста з’являться кошти.

АЛЕ, логістика маршрутів, є дуже важливим питанням, адже саме від неї залежить пасажиропотік, майбутня вартість тарифу і розтрати перевізників, які вони вкладають в тариф. Самі ж ніжинці неодноразово нарікали на те, що їх не влаштовує розклад руху автобусів та існуюча мережа, адже її можна оптимізувати. В іншому ж випадку пасажирооблік не вирішить всю проблематику питання пасажироперевезень у Ніжині.

Джерело: Нежатин 

Джерело: Уездные новости
14.06.2018

ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: