Місто і регіон

Ніжин ввійшов в ТОП-10 прозорих міст України

На сайті проекту «Прозорі міста» представлений рейтинг прозорості міст.

«Проблема, яку вирішує даний проект – це корупція в місцевих органах самоврядування та недотримання найкращих практик в прозорості та підзвітності. В Україні триває реформа децентралізації, і як результат – більше влади та фінансових ресурсів делеговані на рівень муніципалітетів, для зміцнення місцевого самоврядування. Це є ризиком для збільшення корупції на локальному рівні. Тому дуже важливим на даному етапі є підвищення прозорості міст, адже без цього вся користь від децентралізації може бути нівельованою.» — саме так описується проект на офіційному сайті.

У представленому рейтингу Ніжин зайняв сьому позицію. Керівництву міста вказали на плюси та попилки, а також дали поради по їх виправленню:

 • Місту необхідно оприлюднювати за 20 робочих днів всі проекти рішень , протоколи засідань виконкому.
 • Слід вчасно (за 10 днів до проведення першого пленарного засідання чергової сесії ради) оприлюднювати повний порядок денний сесій з переліком всіх назв проектів рішень, які плануються розглянути.
 • Слід оприлюднювати інформацію про всі закупівлі здійснені підпорядкованими комунальними органами, установами та підприємствами на суму до 50 тис., інформацію про актуальні закупівлі всього міста, а також узагальнену інформацію про результати закупівель за попередні три роки (конкурентні/неконкурентні, допорогові/надпорогові, кількість та сума контрактів, топ закупівельники/переможці)
 • Місту потрібно оприлюднювати інформацію що стосується житлової політики, таку як інформація про способи та критерії розподілу житла, повідомлення (анонси) про майбутні засідання громадської комісії з житлових питань та ін.
 • Потрібен розділ з інформацією про рішення ради щодо про надання чи відмови у виділенні фінансової підтримки, допомоги та архів таких рішень щонайменше за попередні 2 роки. Бажано мати оприлюднену інформацію про безуспішних претендентів на отримання фінансування.
 • Бажано мати можливість подати онлайн-заяву на отримання місця або послуги в міських установах соціальної допомоги та інформацію про вакансії в установах соціальної допомоги.
 • Місту слід мати спеціальний інструмент для повідомлення про неетичну поведінку, дискримінацію (гендерну або іншу) або конфлікт інтересів службовців або уповноважену особу у міськвиконкомі або раді.
 • Необхідно опублікувати генеральний план міста, детальні плани територій.
 • Рекомендується опублікувати біографії керівників комунальних підприємств. Варто зауважити, що на сайті на спеціальній сторінці є зручний сервіс оплачувати комунальні послуги онлайн.
 • Варто оприлюднювати інформацію про актуальні результати та протоколи продажу або оренди майна громади.
 • Рекомендується опубліковувати більше інформації про місце розташування закладів позашкільної освіти, музичних та художніх шкіл, графік роботи та види пропонованих гуртків, секцій тощо.

Для порівняння, Прилуки зайняли 25 місце, а Чернігів — 28.

Ніжин ввійшов в ТОП-10 прозорих міст України

Ніжин ввійшов в ТОП-10 прозорих міст України

Ніжин ввійшов в ТОП-10 прозорих міст України

Ніжин ввійшов в ТОП-10 прозорих міст України

Ніжин ввійшов в ТОП-10 прозорих міст УкраїниНіжин ввійшов в ТОП-10 прозорих міст УкраїниНіжин ввійшов в ТОП-10 прозорих міст УкраїниНіжин ввійшов в ТОП-10 прозорих міст УкраїниНіжин ввійшов в ТОП-10 прозорих міст України

всі новини міста Ніжин та регіону

всі новини Україна і світ

Джерело: Уездные новости

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook