Україна і світ

Німецькі вчені підтвердили існування раків, які розмножуються “клонуванням”

Німецькі вчені підтвердили існування раків, які розмножуються "клонуванням"

Їх вид цілком складається з асексуальних самок, яким не потрібні самці. І за останні 20 років членистоногі почали з’являтись у найрізноманітніших куточках Європи.

Група вчених на чолі з доктором Франком Люко досліджувала один з різновидів раків, що цілком складається з самок, пише Tjournal. Біологи з’ясували, що гени нащадків цих раків, що розмножуються за допомогою партеногенезу (“клонують” себе без самця) майже ідеально схожі.

Вперше про це вчені заговорили ще в 2003 році – тоді їх віднесли до мутації мармурового раку. А у грудні 2017 роки команда дослідників з Німецького центру вивчення ракоподібних виділила їх в окремий вид Procambarus virginalis.

Німецькі вчені підтвердили існування раків, які розмножуються "клонуванням"

Люко додав, що осередком виникнення асексуальних раків в Європі вважається Німеччина, куди їх імовірно завезли з США. У 1990 “раки незайманості” були дуже популярними у місцевих акваріумних ентузіастів, які скидали зайве потомство в найближчі водойми.

Після цього членистоногі, здатні пересуватися на сотні метрів, почали з’являтися по всій Європі – від Чехії до України. Деякі представники цього виду потрапили на Мадагаскар. Створені ними популяції протягом 10 років заполонили майже всю територію острова, площа якого перевищує півмільйона квадратних кілометрів.

Джерело Телеканал новини «24»
08.02.2018

Facebook
Close