Місто і регіон

Ніжинському грецькому Олександрівському училищу – 200 років | Ніжин

2017 року виповнилося 200 років від дня заснування Ніжинського грецького Олександрівського училища. Відкрите училище 22 січня 1817 р. на базі парафіяльної школи грецького братства. Ініціатором став бургомістр Ніжинського грецького магістрату Стефан Кирилович Буба (Бубас). За громадські та зібрані кошти було облаштовано окрему кам’яницю, забезпечено штат викладачів, упорядковано бібліотеку.

 Це було трикласне училище з підготовчим класом, яке приймало на навчання переважно дітей грецької громади, хоча серед його учнів були й представники інших станів.

Бібліотека училища була не тільки об’єктом піклування меценатів, але й, вірогідно, успадкувала книжкові скарби своєї попередниці – парафіяльної школи. Адже на момент відкриття в ній вже нараховувалося 639 назв книг ХУІ-ХІХ ст. у 1508 томах. Це були переважно класичні видання грецьких та латинських письменників доби античності, друковані у найкращих європейських друкарнях, релігійна та навчальна література.

Сьогодні книги з грецького училища є перлиною експозиції Музею Рідкісної книги Ніжинського держуніверситету імені Миколи Гоголя.

Бібліотека ім. М Лавровського Ніжинського держуніверситету ім. М Гоголя


Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close

Adblock виявлено

Будь ласка, розгляньте підтримку нас, вимкнувши блокування реклами, адже за рахунок реклами ми підтримуємо наш сайт. Дякуємо!