Місто і регіон

Ніжинський міський ЦПМСД інформує населення | Ніжин

Ніжинський міський ЦПМСД інформує:

“Шановні ніжинці, у цьому короткому зверненні я хочу поінформувати  вас  про ті зміни, які на разі відбуваються  у системі надання медичних послуг міста.

Втілення в життя основних засад  реформування медичної галузі поступово розмежовує в нашому місті надання медичної допомоги на первинний рівень  (це найперша амбулаторна медична  допомога) та на вторинний  рівень (це спеціалізована допомога профільних медичних працівників, в т.ч. стаціонарна).

Як очільник закладу, що надає первинну медико-санітарну допомогу мешканцям міста, я хочу зупинитися саме на цьому рівні надання медичних послуг.

Центр первинної медико-санітарної допомоги, як окремий заклад охорони здоров’я комунальної форми власності, утворений у 2013 році. З липня 2016 року заклад також відокремлено на самостійний баланс. Послуги первинної медичної допомоги надаються амбулаторіями сімейної медицини, яких на сьогоднішній день у складі Центру функціонує шість, а саме:

 • АСМ №1 по вул. Незалежності,40
 • АСМ №2 по вул.Шевченка,83/3
 • АСМ №3 по вул. Мигалівська,16
 • АСМ №4 по вул.Овдіївській, 227
 • АСМ №5 по вул. Воздвиженська,185
 • АСМ №6 по вул. Прилуцькій,126

Також, надання медичних послуг на сьогоднішній день здійснюється штатом медичних працівників Центру в приміщеннях поліклініки для дорослих (вул.Успенська,2) та поліклініки для дітей (вул. Московська,21)

Найближчим часом завершується реконструкція приміщення по вул.Космонавтів, 52, в якому буде функціонувати АСМ №7. Також планується відкриття амбулаторії по вул.Успенській, 2 (в приміщенні поліклініки)  та підрозділів  амбулаторій по вул. Шекерогринівська, 52  (в приміщенні ЗОШ №14) і по вул.Озерна, 21 (в приміщенні бувшої аптеки).

Основною метою створення мережі амбулаторій сімейної медицини є забезпечення рівного доступу всіх мешканців Ніжина до медичних послуг, територіального наближення осередків надання медичної допомоги до місця проживання Ніжинців. В амбулаторіях сімейної медицини здійснюється прийом хворих, їх спрямування (у разі необхідності) до профільних медичних фахівців (хірурга, невропатолога, офтальмолога, отоларинголога, ендокринолога, онколога) а також направлення на стаціонарне лікування до відділень КЛПЗ ‘’Ніжинська центральна міська лікарня ім.М.Галицького’’. В амбулаторіях (за призначенням лікаря) хворим можуть бути проведені окремі фізіотерапевтичні процедури, ін’єкції та внутрішньовенне переливання розчинів. За викликом хворих лікарі Центру забезпечують надання їм медичної допомоги по місцю проживання.

Середній медичний персонал також забезпечує своєчасне проведення щеплень мешканцям, які територіально закріплені за певною амбулаторією. Інформація щодо закріплення (за територіальною ознакою) населення міста за певними амбулаторіями розміщена на офіційному сайті Ніжинської міської ради від 12.05.2017р.  та опублікована в газеті ‘’Вісті’’ від 16.05.2017р.

Лікарі Центру забезпечують надання первинної паліативної допомоги (полегшення фізичних та моральних страждань онкохворих на останніх стадіях перебігу хвороби). Знеболювальні засоби цій категорії хворих, за рецептами лікарів Центру, відпускаються аптечними закладами безоплатно.

Надання медичних послуг в структурних підрозділах Центру забезпечують 27 високофахових лікарів (лікарів загальної практики сімейної медицини, терапевтів, педіатрів) та 60 медичних сестер. Заклад очолює головний лікар.

На жаль, на сьогоднішній день заклад гостро відчуває потребу у лікарях, особливо у лікарях-педіатрах. 10 посад лікарів (27 % загальної чисельності) на разі є вакантними. Сподіваємося, що мешканці Ніжина з розумінням поставляться до тимчасових труднощів та дадуть належну оцінку напруженій праці тих лікарів, які незважаючи на зазначені обставини, забезпечують належний рівень надання їм  первинної медичної допомоги.

З квітня 2017 року Центру надано статус розпорядника бюджетних кошів на відшкодування вартості лікарських засобів, відпущених у разі амбулаторного лікування хворим на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу та бронхіальну астму в межах державної програми ‘’Доступні ліки’’. Для забезпечення пільгового відпуску лікарських засобів Центром укладено угоди з рядом аптек міста, які зголосилися прийняти участь у державній програмі ‘’Доступні ліки’’, а саме:

 • мережа аптечних закладів КП ‘’Ліки України’’ Чернігівської обласної ради (центральна аптека №200 по вул. академіка Амосова,6; аптека ‘’Відродження’’ по вул.Гоголя,13А, ; аптека №172 по вул.Покровській,16; в аптечних пунктах
 • на території міської лікарні (вул.Московська,21), на території поліклініки для дорослих (вул.Успенська,2) та на території АСМ №6 (вул.Прилуцька,126);
 • аптека ТОВ ‘’Лакс’’ по вул. Об’їжджій, 116 к.6
 • Аптека №2 ТОВ ‘’Київфарм’’ по вул.Вокзальна,1-А
 • ТОВ ‘’Аптека №13’’ по вул.Овдіївська,5
 • аптека по вул. Московська, 15Б
 • аптека по вул. Московська, 62А
 • аптека по вул. Московська, 2
 • аптека по вул. Шевченка, 20
 • аптека по вул. Шевченка, 120

Як же хворим на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу та бронхіальну астму отримати необхідні ліки безоплатно або ж на пільгових умовах.

Першим кроком є відвідування лікаря в амбулаторії сімейної медицини  або ж лікарів Центру, які на сьогодні працюють в приміщеннях  поліклініки для дорослих та поліклініки для дітей, та отримання рецепту на ліки. Рецепт складається лікарем з зазначенням міжнародної назви діючої речовини  без зазначення певного назви лікарського препарату. Для отримання ліків на кожну діючу речовину складається окремий рецепт. Рецепт є дійсним протягом 30 днів з моменту його виписки.

Другим кроком є відвідування перелічених аптечних закладів та отримання за рецептом лікаря необхідних лікарських засобів у кількості, зазначеній лікарем у рецепті, безоплатно або з частковою доплатою.

 

Тож усім Ніжинцям бажаємо міцного здоров’я.

Сподіваємося, що всі мешканці нашого міста будуть дбайливо та уважно ставитися до здоров’я свого і своїх дітей , своєчасно звертатися за медичною допомогою до закладів охорони здоров’я.  Свої побажання, пропозиції та зауваження щодо роботи Центру просимо вносити за телефоном (04631)2 01 04.

Ніжинський міський ЦПМСД

всі новини міста Ніжин та регіону

всі новини Україна і світ

Джерело: Нежатин
05.07.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook
Close