Місто і регіон

Ніжинській «Літературній вітальні»-15 | Ніжин

Сьогодні, у цей чудовий весняний день, члени творчого об’єднання «Літературна вітальня» Ніжинської центральної міської бібліотеки відзначають її 15-річчя.

Ідея створення спільноти належить методисту бібліотеки Пархоменко В.О. Перше засідання пройшло 20 лютого 2002 року. На ньому виступили перші члени «вітальні»- Віталій Шабанов, Ганна Пройдакова , Віктор Абузяров, Світлана Рижевська та провідний бібліотекар Алла Єфремова. Господинею «Літературної вітальні» обрали С. Рижевську. Творчий аматорський колектив поетів і прозаїків поступово поповнювався. Його незмінним керівником була Алла Федорівна Єфремова, потім-Раїса Григорівна Сюр.

Серед членів «вітальні»-люди різного віку і професій: економісти, педагогі, лікарі, інженери, робітники, студенти. Всі вони закохані в поезію. Тут вони спілкуються, діляться спогадами і враженнями, читають власні доробки. Зустрічамося ми з ними в читальному залі бібліотеки останньої середи кожного місяця. Члени «вітальні» публікуються у ЗМІ нашого міста і не тільки, в інтернет-виданнях. І коли у жовтні 2003 року  відбувся 1-й міський конкурс поетів на кращий вірш про Ніжин, то перші 3 місця дісталися членам «Літературної вітальні»: Петру Галактіонову, Валентині Образцовій та Віталію Шабанову. А ще твори «бібліотечних вихованців» увійшли до міської збірки поезії «У храмі духу». Не можемо не згадати і поетесу Валентину Гетьман, інваліда I групи. Три виїзних засідання «Літературної вітальні» пройшли у неї вдома.

На жаль, вже відійшли у вічність ветерани нашої літературної спілки, які заряджали всіх оптимізмом, вірою в людей. Хвилиною мовчання вшанували ми пам’ять Ігоря Яцини, Сергія Вязгіна, Олександра Артемова, Миколи Токарева, Петра Галактіонова, Олександра Ахмета, Ганни Пройдакової, Василя Демиденка. Їх твори залишилися у літературному альманаху «Поетичний Ніжин», створеному у вересні 2003 року поетом Олександром Світлійшим /редактор-колишній директор Ніжинської ЦБС  Р.М. Хачатурян/. Вийшло 18 номерів цього внутрішнього бібліотечного видання. Колишня ведуча «вітальні» А. Єфремова нагадала досягнення кожного з членів творчого об’єднання та знайшла для них багато теплих слів. Користувачі Ніжинської центральної бібліотеки завжди звертають увагу на картини І. Яцини, що прикрашають читальний зал. Вони-подарунок автора. А піаніно, на якому тут грають, презентувала нам член «вітальні» Ніна Олещенко. Вона завжди піднімає настрій професійним виконанням народних пісень. Співають і наші поети-барди С. Рижевська та Олег Драчук /тепер-директор Будинку культури/.

Вже стільки років ми разом. І ці роки ми тепер згадали завдяки відеофільму про всі наші зустрічі. Члени «Літературної вітальні», її гості та шанувальники, разом з ведучими Тамарою Колотило, заввідділом обслуговування ЦБС, та провідним бібліографом Любов’ю Гусєвою, здійснили поетичну мандрівку під назвою «Поезії сила чарівна».

Сьогодні в «Літературну вітальню» прийшли нові поети. Це Валентина Нестеренко, Світлана Кириченко, Алла Касьяненко, Анатолій Шевельов, Сергій Іващенко. Вони всі різні, але мають одне бажання-зробити навколишній світ кращим, добрішим, духовно багатшим. Кількома поетичними рядками поети можуть змусити вас побачити світ зовсім по-іншому. Провідний бібліограф Л. Гусєва зробила огляд книжкової виставки «Ніжинський літературний альянс», на якій представлені твори членів «Літературної вітальні». Кожному з поетів «вітальні» присвячена пам’ятка з розповіддю про його творчість.

Завітали на наш 15-річний ювілей і  А. Шкуліпа, поет і журналіст, член Національної спілки письменників України, поетеса Т. Тимченко, старший викладач кафедри англійської мови НДУ, М. Вакулко, представник міської організації ветеранів. І навіть загадковий листоноша з телеграмами-поздоровленнями. А щоб розвеселити аудиторію, бібліотекарі провели безпрограшну лотерею. Отже, без сюрпризу ніхто не залишився.

Н. Старінко, бібліотекар Ніжинської ЦБС

фото із соцмережі

Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close