Місто і регіон

Ніжинських бігунів не зупинять дощ та зниження температури | Ніжин

Людина, яка біжить… Біжить у парку, на стадіоні, вулицею чи попід річкою. Таких людей зараз можна побачити всюди, особливо в містах. Їх не багато, але вони все ж є. Побачена картина в декого викликає повагу, захоплення, зразок для наслідування. Інші ж переживають в цей момент заздрість, роздратування, почуття невпевненості тощо. В будь-якому випадку, люди, які біжать, «подразнюють» свідомість перехожих, змушують їх задуматись. Перш за все, задуматись над питаннями: «Навіщо вони біжать і куди?»

Ці запитання часто з’являються в думках людей, яким подобається спорт, вони захоплюються окремими спортсменами, хочуть їх наслідувати і розуміють користь здорового способу життя. Спорт – це нові емоції і переживання, дисципліна, відчуття належності до певної групи людей чи культури. І найважливіше, спорт – це шлях до здорового тіла та духу. Біг виділяється серед інших видів спорту тим, що є доступним для всіх, бо не потребує додаткових матеріальних витрат. Щоб почати бігти Вам не треба купувати абонемент у дорогий спортзал і підганяти свій денний розпорядок під графік тренувань. Вам потрібна лише пара кросівок, бажання бігати, і ще одна маленька, але дуже важлива, а для декого і надскладна, деталь – почати, зробити перший крок і вийти зі своєї звичної зони комфорту. Це стосується не лише бігу, а і спорту загалом.

Перший крок є дуже важливим, не всі на нього наважуються, хоча мають таке бажання. Але інколи просто бажання буває замало. Тисячі людей роками обіцяють собі почати бігати вранці з наступного понеділка. Але забувають про свою обіцянку собі ще до настання цього дня в календарі. Налаштувавшись вибігти у понеділок ще з вечора п’ятниці, вже у неділю ці люди шукають причин цього не робити. Погане самопочуття, втома, погода, лінь, домашні справи, різні думки – довгий перелік причин, через які швидше закінчаться 52 понеділки у поточному році, ніж настане перша пробіжка. Дехто не хоче робити перший крок сам, шукає друга чи подругу, які, можливо, почнуть бігати разом з ним. Втім, у друга/подруги, які ніколи не бігали, найчастіше знайдуться ті самі, вищеописані причини. Виходить замкнуте коло. Але з нього є вихід. Необхідно знайти однодумців. Тих, хто вже бігає і готовий допомогти Вам і мотивувати Вас.

Повертаючись до питання «Навіщо вони біжать і куди?» можна сказати, що біг не робить наше життя довшим. Мало хто відсвяткує 100-літній ювілей і це сучасні реалії. Але біг може зробити Ваше життя яскравішим і якіснішим. Періодичні тренування допоможуть Вам загартуватися та зменшити вплив хвороб на Ваше життя. Тож люди біжать, бо хочуть яскравішого життя і новий емоцій. Біжать до нового життя, нових досягнень і перемог, перш за все, перемог над своєю лінню, невпевненістю, страхами.

Почати бігати не означає обов’язково брати участь у змаганнях і днями себе готувати до них. Найкраще, коли ти бігаєш просто для себе, байдуже з якою швидкістю та на які відстані. Неважливо, де ти бігаєш і коли: вранці, вдень чи ввечері. У всіх цих аспектах перед вами величезний вибір. І лише Ви самі його чините.  Головне, це бігти і отримувати від цього задоволення. Звісно, досягти цього нелегко. На це потрібен час та сила волі не зламатися після перших труднощів. Багато хто, вибігши раз чи два, вранці відчує біль, втому і кине це заняття. І це буде його вирішальна помилка. От саме тому бігуну-початківцю потрібен товариш-наставник, який, виходячи з власного досвіду, зможе заспокоїти і допомогти подолати перші найважчі труднощі. Здолавши їх і почавши регулярно бігати хоча б декілька разів на тиждень, кожен із часом має відчути любов до бігу. Будь-яка дія, яка виконується регулярно, заспокоює, відволікає від проблем. Тому, біг – це та сама  медитація, але в активній формі. Можливо, така медитація саме для Вас, але лише спробувавши її в дії, Ви точно знатимете чи вона Вам підходить.

Із травня 2017 р. у м. Ніжині діє ГО «Створімо майбутнє разом», однією зі сторін роботи якої є пропагування спорту та здорового способу життя ніжинців, особливо молоді. Перший пілотний проект громадської організації – «Сім кроків до якісних змін» – це практична мотивація для бажаючих почати бігати, тих, хто роками хотів, але так і не наважувався це зробити.

Уже в перший день пробігу радість викликало те, що проект об’єднав молодь із різною мотивацією, віком та фізичною підготовкою, але з одним спільним бажанням – перемагати себе кожного разу, долаючи дистанцію, ставати сьогодні кращим, ніж вчора. За словами учасників пробігу – це було чудово бігати по місцевості з живописними краєвидами та свіжим повітрям! З кожним новим днем пробігу дистанція долалася швидше і легше. Навіть дощ та зниження температури не ставали на шляху пробіжок, а ще більше додавали наснаги та прагнення долати дистанції пробігів.

Загалом у рамках проекту «Сім кроків до якісних змін» протягом вересня – листопада 2017 р. заплановано 7 основних пробігів та 3 додаткові. Відстань – від 2 км. і більше. Дистанція проходила вздовж р. Остер та вулицями міста Ніжина.

Команда громадської організації «Створімо майбутнє разом» висловлює ПОДЯКУ всім учасникам проекту «Сім кроків до якісних змін», всім, хто зробив перші кроки назустріч якісним змінам у своєму житті і долучився до пробігу! Дуже приємно було чути, що пробіжки залишають позитивні враження і стимулюють учасників приходити знову і знову!

Спорт завжди був не тільки засобом зміцнення фізичного і морального здоров’я людини, не тільки змаганням, а й силою, яка об’єднує людей та народи. Відомо, що в Давній Греції на час Олімпійських ігор припинялися будь-які війни, укладали перемир’я… Представники громадської організації «Створімо майбутнє разом» на цьому проекті не зупиняються!

Вже зовсім скоро бажаючих спробувати себе в пробіжці чекає проект «Зима – час для нових вершин», а з приходом весни – проект «21 крок до якісних змін»…

МИ ЗАПРОШУЄМО ДОЛУЧАТИСЯ ДО НАС І БІГТИ РАЗОМ ІЗ НАМИ! Разом легше бігти і дистанція долається легко! Наповни свої дні життям РАЗОМ із НАМИ!

Роман ЖЕЛЄЗКО

Джерело: Нежатин
01.11.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook