Місто і регіон

«Ніжинське минуле в романтичних історіях» | Ніжин

Моя любове! Я перед тобою.
Бери мене в свої блаженні сни.
Лиш не зроби слухняною рабою,
не ошукай і крил не обітни!
Ліна Костенко

Кохання… Воно для кожного своє! Воно настільки різне й щоразу неповторне, що йому не можна дати чіткого визначення… Це почуття штовхає людину на божевільні вчинки. З історії відомо чимало романтичних, меланхолійних, часто трагічних стосунків, які змушували людей змінювати своє життя і життя свого оточення.

 

6 квітня, як і 20 років тому, в місті провели музичну вітальню, творчу зустріч однодумців, під назвою: «Ніжинське минуле в романтичних історіях». Пройшов захід під керівництвом Надії Петрівни Онищенко у стінах клубу Ніжинського державного університету ім. М.Гоголя.Ми поглянули на культурну історію свого міста геть з іншого боку – крізь призму романтичних відносин, через глибокі психологічні переживання.

З Ніжином пов’язані долі багатьох людей, які тут народжувалися, зростали, навчалися, закохувалися… Серед них кохання Ганни Золотаренко та Богдана Хмельницького, Парасковії Бордонос та Леоніда Глібова, любовний трикутник Марії Заньковецької, Миколи Садовського та Марії Малиш˗Федорець, почуття Марія Шекун˗Коломійченко та Федора Коломійченка…

Атмосфера, створена артистами музичної салону на сцені, наближала нас до тієї душевної гармонії, яку переживали головні герої обговорення.

К.Дейнека, науковий співробітник Ніжинського краєзнавчого музею ім. Івана Спаського


Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close